Z posledního místa na body. Náhradník Hülkenberg se stal jezdcem dne

Na bodované osmé pozici po startu z posledního místa dojel ve Velké ceně Eifelu formule 1 Nico Hülkenberg, který před kvalifikací na závod na Nürburgringu u Racing Pointu nahradil Lance Strolla.
Foto: Getty Images / Joe Portlock
Z posledního místa na body. Náhradník Hülkenberg se stal jezdcem dne | Foto: Getty Images / Joe Portlock

Hülkenberg byl velmi narychlo povolán Racing Pointem před sobotní kvalifikací, když Strolla trápily zažívací potíže a nemohl se zúčastnit víkendu na Nürburgringu. První kola odjel až v kvalifikaci, kde zajel nejpomalejší čas.

Německý pilot ale předvedl povedený start a v prvním kole získal tři místa. I díky odstoupením soupeřů se dostal až na osmou pozici. Za svůj výkon byl také odměněn vítězstvím v anketě jezdec dne.

U krajana Stroll zastání nenašel. Villeneuve ho kritizuje za neúčast v GP Eifelu

U krajana Stroll zastání nenašel. Villeneuve ho kritizuje za neúčast v GP Eifelu

„Abych pravdu řekl, se vším jsem velmi spokojen. Start nebyl ideální, v prvním kole jsem pak ale dokázal získat, myslím, dvě pozice. Pak jsem se jen soustředil na sebe, snažil jsem se najít dobrý rytmus, být na limitu, což se povedlo do poloviny prvního stintu,“ popsal Hülkenberg.

„Pak jsem dokázal natáhnout životnost pneumatik a myslím, že dlouhý první stint byl klíčový k úspěšnému výsledku. Samozřejmě naprosto nečekaný, ale mám z něj velkou radost.“

Racing Point se posunul na třetí místo v Poháru konstruktérů

Hülkenbergovo osmé místo v kombinaci se čtvrtou pozicí Sergia Péreze posunulo Racing Point na třetí místo v Poháru konstruktérů. Před McLarenem má tým náskok čtyř bodů.

Pérez přitom sahal po bodech. Po safety caru, který na trať vyjel kvůli odstavenému vozu Landa Norrise, restartoval na čtvrtém místě na čerstvějších pneumatikách než měl třetí Daniel Ricciardo.

„Dojet čtvrtý je ale dobrý výsledek a tým odvedl skvělou práci. První stint byl pro náš výsledek klíčový. Měli jsme dobrý start a získali jsme pozici, dokázali jsme se starat o pneumatiky a jet déle, pro druhý stint jsme proto měli výhodu,“ řekl Pérez

„Jsem trochu frustrovaný, protože jsem cítil, že kdyby nebylo safety caru, stupně vítězů by byly naše. Do té chvíle jsem stíhal Daniela a on byl na starších pneumatikách. Bylo to připraveno na těsný souboj o stupně vítězů v posledních kolech.“

Další článek: Rekordman Räikkönen se trápil, Giovinazzi bodoval

13:08 | K dotazům: W Series vysílá Sport 1 / 2. F1 TV Pro zatím ne (v programu to není).
13:06 | Delta nedelta, v Silverstonu bude 100 % fanoušků.
23. června | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00