Z pohledu šasi jsme znovu na úrovni loňského roku, říká Ricciardo

Ztráta Red Bullu ze začátku sezóny se začíná smazávat.
Z pohledu šasi jsme znovu na úrovni loňského roku, říká Ricciardo

Daniel Ricciardo se domnívá, že Red Bull dokázal v průběhu letošní sezóny vylepšit šasi svého vozu na takovou úroveň, na které bylo v minulých letech.

„Myslím, že jsme nyní zpátky na úrovni, na které jsme byli v loňském roce,” řekl Ricciardo.

V rozhovoru před Velkou cenou Itálie Australan připustil, že trápení Red Bullu v úvodních závodech sezóny nezpůsobovaly jen problémy s pohonnými jednotkami Renault.

„Věděli jsme, že naše šasi bylo silné (v roce 2014). Měli jsme pocit, že za většinu naší ztráty mohl výkon, ale myslím, že na začátku sezóny to vypadalo tak, že máme problémy na obou stranách, i na šasi... samozřejmě, měli jsem zkušenosti z loňského roku a neměl jsem pocit, že je to stejné jako loni, takže jsme podle mě měli problémy na obou stranách.”

Od závodu na Silverstonu však podle Ricciarda došlo na straně podvozku vozu k velkému zlepšení. „Měli jsme od té doby (prvních závodů) docela dost vylepšení. Nasazovali jsme je po celý rok, řekl bych ale, že od Silverstonu jsme opravdu silní. Mám pocit, že je to jako v loňském roce.”

Vylepšení Renaultu by mohlo smazat náskok Ferrari, věří Ricciardo

Vylepšení Renaultu by mohlo smazat náskok Ferrari, věří Ricciardo

Australan také povyprávěl o tom, jaký dopad měl na přístup týmu slabší výkon Renaultu.

„O výkonu víme, snažíme se získat, co se dá, víme ale, že jsme začali hodně vzadu a je to... nemám rád slovo 'nemožné', ale téměř nemožné smazat všechnu tu ztrátu v jedné sezóně, takže myslím, že tak to teď je.”

„Ve zbytku sezóny budeme stále poněkud ztrácet, proto se tak těšíme na Singapur a takové okruhy, na kterých nezáleží až tak na výkonu, více na podvozku a právě na nich věříme v umístění na stupních vítězů.”

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Ecclestone: Jezdci nesmí Pirelli veřejně kritizovat