Z pohledu rychlosti vývoje motoru Honda předčila Ferrari, říká Cowell z Mercedesu

Šéf motorářu Mercedesu Andy Cowell vyzdvihl výkon Hondy v letošní sezóny formule 1. Podle něj japonský dodavatel pohonných jednotek z pohledu vývoje překonal i Ferrari.
Z pohledu rychlosti vývoje motoru Honda předčila Ferrari, říká Cowell z Mercedesu

Po těžkém návratu do formule 1 coby dodavatel motorů pro McLaren Honda prožila v roce 2019 úspěšnou sezónu s týmem Red Bull. Max Verstappen získal pro tým a Hondu během sezóny tři vítězství.

Šasi Red Bullu, pohonná jednotka Hondy a Verstappenovy schopnosti podle Cowella představují silný balíček. Z pohledu výkonu motoru je však podle něj stále na prvním místě Ferrari.

„Honda se letos zlepšila nejvíce. Z pohledu rychlosti vývoje jsou daleko před Ferrari,“ řekl Cowell v podcastu Motorsport Magazine.

„Red Bull dokáže postavit vozy pro vítězství v šampionátu, Max Verstappen je impozantní a Honda... jejich investice do toho, co dělají, je obrovská. Stejně jako jejich odhodlání. A to se ukazuje na trati. Bude to vzrušující.“

Na rozdíl od technického ředitele Mercedesu Jamese Allisona, jehož oddělení v Brackley se již připravuje na změny pravidel formule 1 pro sezónu 2021, nepřinesou Cowellovi nová pravidla výraznější změny v oblasti pohonných jednotek, kterým se věnuje jeho tým v Brixworthu.

„Jako inženýr, který má rád kreativitu, má rád nové výzvy, rád se v nich topí a hledá cestu ven, pak ano, přál bych si, aby došlo k větším změnám,“ řekl Cowell.

„Myslím si ale, že se formule 1 posouvá naprosto správným směrem. A myslím, že pohonné jednotky s V6 a ERS, které jsme zavedli v roce 2014, jsou nyní zcela správné. A myslím, že je dobré, když se všichni čtyři výrobci stále opakují. Budeme mít vyrovnaný souboj se stejnými pravidly, jsem pro. A pak pojďme přijít s novými pravidly možná pro rok 2026, která přinesou možná další krok od toho, co máme nyní.“

Foto: Getty Images / Robert Cianflone

Další článek: Hamiltonovi chybí zesnulý Lauda. Připomíná si ho zprávami

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10