Z pohledu rychlosti vývoje motoru Honda předčila Ferrari, říká Cowell z Mercedesu

Šéf motorářu Mercedesu Andy Cowell vyzdvihl výkon Hondy v letošní sezóny formule 1. Podle něj japonský dodavatel pohonných jednotek z pohledu vývoje překonal i Ferrari.
Z pohledu rychlosti vývoje motoru Honda předčila Ferrari, říká Cowell z Mercedesu

Po těžkém návratu do formule 1 coby dodavatel motorů pro McLaren Honda prožila v roce 2019 úspěšnou sezónu s týmem Red Bull. Max Verstappen získal pro tým a Hondu během sezóny tři vítězství.

Šasi Red Bullu, pohonná jednotka Hondy a Verstappenovy schopnosti podle Cowella představují silný balíček. Z pohledu výkonu motoru je však podle něj stále na prvním místě Ferrari.

„Honda se letos zlepšila nejvíce. Z pohledu rychlosti vývoje jsou daleko před Ferrari,“ řekl Cowell v podcastu Motorsport Magazine.

„Red Bull dokáže postavit vozy pro vítězství v šampionátu, Max Verstappen je impozantní a Honda... jejich investice do toho, co dělají, je obrovská. Stejně jako jejich odhodlání. A to se ukazuje na trati. Bude to vzrušující.“

Na rozdíl od technického ředitele Mercedesu Jamese Allisona, jehož oddělení v Brackley se již připravuje na změny pravidel formule 1 pro sezónu 2021, nepřinesou Cowellovi nová pravidla výraznější změny v oblasti pohonných jednotek, kterým se věnuje jeho tým v Brixworthu.

„Jako inženýr, který má rád kreativitu, má rád nové výzvy, rád se v nich topí a hledá cestu ven, pak ano, přál bych si, aby došlo k větším změnám,“ řekl Cowell.

„Myslím si ale, že se formule 1 posouvá naprosto správným směrem. A myslím, že pohonné jednotky s V6 a ERS, které jsme zavedli v roce 2014, jsou nyní zcela správné. A myslím, že je dobré, když se všichni čtyři výrobci stále opakují. Budeme mít vyrovnaný souboj se stejnými pravidly, jsem pro. A pak pojďme přijít s novými pravidly možná pro rok 2026, která přinesou možná další krok od toho, co máme nyní.“

Foto: Getty Images / Robert Cianflone

Další článek: Hamiltonovi chybí zesnulý Lauda. Připomíná si ho zprávami

10:01 | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00