Z počítačových her do skutečné F1? První chce být Mardenborough

Jann Mardenborough, který se závoděním začínal na PlayStationu, udělal další krok k tomu, aby jednoho dne usedl do formule 1.
Z počítačových her do skutečné F1? První chce být Mardenborough

Že přestup od počítačových her do skutečných závodních vozů není nemožný, platí už několik let. Do formule 1 to ale žádný hráč zatím nedotáhl, přičemž první chce být dvaadvacetiletý Brit Mardenborough.

Ten se na závodní tratě dostal díky Nissan GT Academy, která dává příležitost vybraným hráčům PlayStationu. Vyhrál ročník 2011, což mu přineslo místo továrního jezdce Nissanu. V roce 2012 jezdil úspěšně v britském GT šampionátu a v Le Mans dojel v LMP2 na pódiu.

V sezóně 2013 poprvé usedl do monopostu, soutěžil v evropském a britském šampionátu formule 3. A letos si ho vybral Red Bull, nasadí ho do GP3, což představuje další krok k vysněné formuli 1.

"Ta bude konečným cílem, ale zatím jen zjišťujeme, jak vysoko se můžeme dostat a jestli se dokážu pořád zlepšovat. Pokud se budu dál zlepšovat, myslím, že to bude možné," řekl pro Sky Sports.

Mardenborough bude jezdit pro tým Arden, který založil šéf Red Bullu Racing Christian Horner. Díky tomu se dostane i do simulátoru Red Bullu, i když zatím ne do oficiálního programu pro mladé jezdce.

"Opravdu o mě měli zájem kvůli tomu, odkud jsem a tomu Playstation aspektu, takže je hodně zajímají moje názory na jejich simulátor," dodal.

Další článek: Oslavné pálení pneumatik už oficiálně dovolují pravidla