Z pátečních tréninků nelze vyvozovat závěry, shodují se jezdci Mercedesu

Mercedes pokračuje v přesvědčivých výkonech i po přesunu kolotoče formule 1 z Red Bull Ringu na maďarský Hungaroring. Lewis Hamilton s Valtterim Bottasem byli na čele prvního tréninku a ve druhém, který se jel za deště, skončil Fin druhý.
Z pátečních tréninků nelze vyvozovat závěry, shodují se jezdci Mercedesu

Lewis Hamilton (1. / bez času)

První páteční trénink před Velkou cenou Maďarska se jel na suché trati. Hamilton v něm zajel nejrychlejší čas 1:16.003 na tvrdé směsi pneumatik. O 86 tisícin sekundy porazil Bottase na střední sadě.

Ve druhém tréninku Hamilton nezajel na mokré trati žádný čas. Podle šestinásobného mistra světa nelze kvůli podmínkám na základě pátečních časů odhadnout rozložení sil.

„Byl to skvělý první trénink a dostali jsme z něj vše, co jsme potřebovali. Ve druhém tréninku jsme neměli moc co dělat. Řekl bych, ať si z něj tolik neberete. Každý tu dělá něco jiného z pohledu křídel, paliva a motoru. My si prošli tím, čím jsme potřebovali a cítíme se dobře. Myslím, že ve třetím tréninku a v kvalifikaci to bude mnohem vyrovnanější,“ řekl Hamilton.

„Ani jsem se nedíval na časomíru. Nevím, jak jsou na tom ostatní, myslím ale, že tento víkend budou všichni blíže, protože na této trati nezáleží na síle motoru. Motor Ferrari oproti minulému roku přišel o spoustu výkonu, to by ale pro ně neměl být problém. Tento víkend by to mělo být více o autě a mechanickém přítlaku,“ popisuje Brit.

„Doufám ve vyrovnanější pole. Bylo by skvělé tu vidět Renault, je úžasné vidět, že se daří McLarenu. Také Racing Point odvádí skvělou práci. Toto je trať Red Bullu, vždy tu byli silní, takže očekávám tvrdou bitvu.“

Valtteri Bottas (2. / 2.)

Podle Valtteriho Bottase je obtížné na základě jednoho tréninku na suché trati „vyvodit závěry“. 

„Z dneška bych nevyvozoval mnoho závěrů. Musíme se jen soustředit na naši výkonnost a uvidíme zítra,“ řekl.

„Z dat jsem mohl vidět, kde je ten rozdíl, jaké bylo vyvážení obou vozů a také rozdíl mezi směsmi pneumatik tady byl menší než v Rakousku. Nestresuji se,“ řekl k prvnímu tréninku, ve kterém jej Hamilton porazil na tvrdší sadě pneumatik.

Další článek: Steiner se pustil do vlastního jezdce. Grosjean by se podle něj měl starat o sebe

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00