Z nových týmů byl v Silverstonu nejsilnější Lotus

Nové týmy měly v závodě klasické cíle - dostat oba vozy přes cílovou čáru. Téměř se to podařilo, šachovnicovou vlajku neviděl jen Lucas di Grassi z Virginu.

Lotus

Byl trochu podle očekávání nejsilnějším z trojice nových týmů. Jarno Trulli po problémech v trénincích dokázal porazit svého týmového kolegu Heikkiho Kovalainena. Dojeli na šestnáctém a sedmnáctém místě. Počínání Lotusu sledovala i Hazel Chapmanová, manželka legendárního Colina Chapmana. Trulli i Kovalainen byli se svými výkony spokojeni. Finský jezdec si postěžoval pouze na zdržení v prvním kole.

Virgin

Pro Lucase di Grassiho skončil závod brzy, již po devíti kolech. Za odstoupením podle všeho stály problémy s hydraulikou. Glockovi nevyšel start a propadl se za Trulliho. Po zastávce v boxech, ve kterých měl Kovalainen drobné problémy, se dostal mezi oba Lotusy. "Následoval jsem pak Jarna a snažil se ho držet. Na jednom hrbolu jsem ale dostal přetáčivý smyk a málem ztratil kontrolu nad vozem. Heikki mě pak dokázal předjet," popsal Glock situaci, kvůli které dojel za oběma piloty Lotusu.

HRT

Piloti HRT byli posledními klasifikovanými. Důležitější pro tým ovšem je, že se jak Čandhok, tak Jamamoto dostali do cíle. "Závod probíhal tak, jak jsme čekali. Nebyli jsme v pozici, kdy bychom mohli s někým závodit, tak jsem jel od počátku naplno a vybudoval si patnáctivteřinový náskok na Sakona," řekl Čandhok. Japonský pilot byl po svém návratu po několika letech spokojený. Týmu je za příležitost vděčný a nechal se slyšet, že jakmile se v budoucnu naskytne podobná šance, opět se jí s radostí chopí.

Další článek: Žádný zázrak, ale výsledek tvrdé práce, hodnotí závod Hamilton

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.