Z nových týmů byl v Silverstonu nejsilnější Lotus

Nové týmy měly v závodě klasické cíle - dostat oba vozy přes cílovou čáru. Téměř se to podařilo, šachovnicovou vlajku neviděl jen Lucas di Grassi z Virginu.

Lotus

Byl trochu podle očekávání nejsilnějším z trojice nových týmů. Jarno Trulli po problémech v trénincích dokázal porazit svého týmového kolegu Heikkiho Kovalainena. Dojeli na šestnáctém a sedmnáctém místě. Počínání Lotusu sledovala i Hazel Chapmanová, manželka legendárního Colina Chapmana. Trulli i Kovalainen byli se svými výkony spokojeni. Finský jezdec si postěžoval pouze na zdržení v prvním kole.

Virgin

Pro Lucase di Grassiho skončil závod brzy, již po devíti kolech. Za odstoupením podle všeho stály problémy s hydraulikou. Glockovi nevyšel start a propadl se za Trulliho. Po zastávce v boxech, ve kterých měl Kovalainen drobné problémy, se dostal mezi oba Lotusy. "Následoval jsem pak Jarna a snažil se ho držet. Na jednom hrbolu jsem ale dostal přetáčivý smyk a málem ztratil kontrolu nad vozem. Heikki mě pak dokázal předjet," popsal Glock situaci, kvůli které dojel za oběma piloty Lotusu.

HRT

Piloti HRT byli posledními klasifikovanými. Důležitější pro tým ovšem je, že se jak Čandhok, tak Jamamoto dostali do cíle. "Závod probíhal tak, jak jsme čekali. Nebyli jsme v pozici, kdy bychom mohli s někým závodit, tak jsem jel od počátku naplno a vybudoval si patnáctivteřinový náskok na Sakona," řekl Čandhok. Japonský pilot byl po svém návratu po několika letech spokojený. Týmu je za příležitost vděčný a nechal se slyšet, že jakmile se v budoucnu naskytne podobná šance, opět se jí s radostí chopí.

Další článek: Žádný zázrak, ale výsledek tvrdé práce, hodnotí závod Hamilton

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10