Z nováčků dnes opět nejlepší Lotus

Jarno Trulli dokončil GP Španělska na sedmnáctém místě. Spokojeni byli i u Virginu, protože závod dokončili oba jeho jezdci. Naopak šachovnicový praporek neviděl ani jeden z vozů HRT.

Lotus
Sedmnáctý Jarno Trulli byl ve Velké ceně Španělska v Barceloně nejlepší ze zástupců nových týmů. "Jsem rád, že jsme dojeli v klidu před Virginem, i když se dnes auto obtížně řídilo. Nevím proč, ale necítil jsem se tak dobře jako v pátek. Přesto jsme splnili, co jsme chtěli, hodnotil Ital. Pro Heikkiho Kovalainena závod díky problémům s převodovkou skončil dřív než začal. "Byl v tom nějaký softwarový problém, škoda měli jsme dobrý víkend," litoval Fin. Technický ředitel Mike Gascoyne litoval, že tým nemohl ukázat své skutečné tempo. Šéf týmu Toni Fernandes slibuje, že v dalších závodech budou všechna vylepšení instalována na obou vozech.

Virgin
Oba vozy Virgin dnes dojely do cíle. Timo Glock byl osmnáctý. "V posledním stintu se auto obtížně řídilo. Měl jsem hezkou bitvu s Jarnem, ale narušovaly ji modré vlajky," vzpomínal Němec a dodal, že tým dnes učinil malý ale důležitý krok. O příčku za svým týmovým kolegou dojel Lucas di Grassi. "Jsme potěšeni, že jsme s oběma vozy dojeli do cíle. Je to odměna pro tým za jejich tvrdou práci. Jinak jsem měl ale obtížný závod, auto se dost těžce řídilo. Až po výměně pneumatik to bylo OK. Kvůli modrým vlajkám bylo ale těžké držet konzistentní tempo," vysvětloval Brazilec.

HRT
Ani jeden z vozů HRT dnes neviděl cíl. Bruno Senna vyjel z tratě už ve čtvrté zatáčce a Karun Čandhok doplatil na kolizi s Jaimem Alguersuarim. Nedokončení domácího závodu zklamalo šéfa týmu Colina Kollese. "Škoda, oba jezdci měli dobré starty. Náš výkon byl mnohem lepší než ve včerejší kvalifikaci," litoval. Čandhok byl ze svého odstoupení velmi zklamán. "Jel jsem svou stopu a Jaime najednou zatočil doleva přímo na mě. Až do té doby jsem byl se svým tempem spokojen. Ujížděl jsem di Grassimu. Po kolizi jsme vyměnili přední křídlo, ale měl jsem poškozené zavěšení," litoval. Senna se po startu posunul na sedmnácté místo. "Byla to dobrá příležitost ukázat, čeho jsem v F1 schopen. Bohužel jsem ve čtvrté zatáčce vyjle z tratě a skončil," vysvětloval Brazilec, kterého mrzelo, že na své oblíbené trati nedokončil ani první kolo.

Další článek: Druhý Alonso: Skvělý výsledek, ale musíme přidat

12:32 | Sainz a Leclerc se příští týden svezou ve voze SF71H z roku 2018. Každý bude jezdit jeden den.
9:12 | Lando Norris dokončil karanténu a z Dubaje se vrátil do Velké Británie.
20. ledna | Loňský vůz Alfy Romeo měl označení C39, letošní bude mít C41, protože C40 je již dávno rozpracovaný vůz pro rok 2022 (původně 2021).
20. ledna | Alfa Romeo dnes potvrdila datum a místo prezentace 22. února ve Varšavě.