Z Maranella přichází i dobré zprávy: Tým pracuje na novém simulátoru

Ferrari pracuje na novém simulátoru, který nahradí současné monstrum zvané pavouk.

Ferrari pracuje na novém simulátoru. Původně měl být dokončen letos v létě, ale podobné projekty obvykle naberou zpoždění a v tomto případě hrál roli také koronavirus.

Nový simulátor za 6 milionů euro bude podle Corriere della Sera dokončen na konci letošního roku. Půjde ale jen o dokončení hardware. Poté přijde ke slovu programováni a kalibrace. Jezdci usednou do nového simulátoru až v polovině příštího roku. Simulátor tak bude k dispozici pro přípravu na revoluční sezónu 2022.

Florencie se zbarvila do rudé. Ferrari oslavovalo 1000. závodů [foto a video]

Florencie se zbarvila do rudé. Ferrari oslavovalo 1000. závodů [foto a video]

Ferrari chtělo simulátor dokončit před koncem letošního roku i z toho důvodu, že od toho příštího bude platit rozpočtový strop, který bude nakonec ještě mnohem přísnější, než měl původně být.

Ferrari v současné době využívá simulátor, který je dominantou starého Sportovního oddělení. Říká se mu pavouk. Ve svých počátcích patřil k nejlepším, ale dnes už je zastaralý. Pavouk dokáže simulovat i síly, které na jezdce během jízdy po skutečné trati působí. Jezdec se do něj dostává po žebříku. Vidět ho můžete na videu níže.

Další článek: Vyrovná Hamilton v Rusku Schumacherův rekord? Zdá se to neskutečné, říká

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.