Z Manoru se může stát B-tým Mercedesu, připouští Wolff

Toto Wolff reaguje na spolupráci Ferrari s novým týmem Haas.
Z Manoru se může stát B-tým Mercedesu, připouští Wolff

Mercedes nevylučuje, že se z Manoru v budoucnu stane jeho B-tým. Šéf týmu Toto Wolff připustil, že má jisté obavy ze spolupráce italské stáje Ferrari s novým americkým týmem Haas.

„Díváme se na to jedním okem, které se směje, a druhým, které pláče,“ řekl Wolff pro Auto Motor und Sport.

„Ferrari podniklo z hlediska spolupráce s Haasem inteligentní kroky, klidně by se přitom mohlo stát, že by díky tomu získali výkon k dobru. Pokud tomu tak je, pak udělali všechno správně.“

Podle jeho slov by se dalo usuzovat, že Mercedes se snaží s Manorem vybudovat takový vztah, jaký má Ferrari s týmem Haas.

„Všechny varianty musíme nechat otevřené. Pokud je v rámci pravidel možné díky spolupráci dvou týmů přinést více výkonu, tak je toho potřeba využít,“ dodává Wolff.

„Nejsem si úplně jistý, jestli je pro formuli 1 správná cesta, když budou mít velké stáje své B týmy, které budou zkoušet určité vývojové směry. V roce 2017 nás ale čeká velká změna pravidel, takže něco takového by mohlo mít cenu zlata.“

„Jak jsem ale řekl, z hlediska filozofie to podle mě není správné.“

V tuto chvíli však Manor podle Wolffa není béčkem Mercedesu. „Ne. Kromě Pascala Wehrleina ale využívají také jeden z našich větrných tunelů.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (38) Další článek: Magnussena bude vyhazov od McLarenu motivovat, říká Palmer
13:38 | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
12:36 | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.
16. října | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00