Z letošních chyb jsme se poučili, ozývá se z Ferrari

Ferrari v letošní sezoně zklamalo. Dvojnásobný mistr světa Fernando Alonso dokázal vyhrát jen jeden závod. Felipe Massa se v této sezoně ani nepodíval na stupně vítězů a za své nejlepší umístění může považovat pátou příčku.
Z letošních chyb jsme se poučili, ozývá se z Ferrari

Takhle si Ferrari svou existenci v královně motorsportu rozhodně nikdy nepředstavovalo a samo přiznává, že v některých oblastech chybuje nebo nepracuje tak, jak by mělo. Ze svých letošních chyb se však chce maranellská stáj poučit a vyvarovat se jich v sezoně následující, kde by si italský tým přál bojovat o vítězství hned od začátku sezony.

"Poučili jsme se z chyb, ke kterým došlo v továrně v Maranellu, i z problémů s aerodynamickým tunelem," říká Alonso. "Získali jsme mnoho poznatků o chování pneumatik, protože pneumatiky Pirelli byly nové pro nás všechny. V zimě jsme odvedli hodně práce. Mysleli jsme si, že jim rozumíme docela dobře, ale v závodech to pak vždycky bylo jiné. V každém závodě jsme se o pneumatikách učili, dozvídali jsme se, jak pracují během závodu. Učili jsme se o strategiích a o přístupu k závodům."

"Existuje hodně věcí, které jsme se v roce 2011 naučili, a to nejen my, ale všechny týmy. Pro nás to byly důležité kroky vpřed, protože si myslím, že v některých oblastech jsme letos nebyli dostatečně silní, a teď už jsme. Teď také víc věřím v budoucnost týmu takového, jaký je," hlásí Španěl pozitivně.

Týmový kolega Felipe Massa sdílí Alonsův názor. "Pro vývoj auta na příští rok, pro práci v následující sezoně a samozřejmě i pro mě je důležité mít všechno perfektní," míní Brazilec. "Potřebujeme znovu vyhrát první závod. Potom jste totiž na dobrém směru k tomu, abyste byli konkurenceschopní a bojovali na prvním místě. Tak jsme to udělali v šampionátu už mnohokrát."

"Tato sezona nám přinesla mnoho zklamání. Rozhodně jsme neměli auto, jaké jsme předpokládali, že mít budeme, navíc bylo letos hodně závodů, kde se mi něco stalo," naráží Massa na své četné kolize s Hamiltonem.

"Oni (Red Bull) měli skvělou rychlost v kvalifikacích, a to především v první části sezony. Nebyl to proto moc pozitivní šampionát. Je však důležité, že máme svěží mysl, abychom dokázali pracovat na jiné úrovni. A jsem si jistý, že to dokážeme i příští rok," uzavírá své prohlášení Brazilec. 

 

Diskuze (53) Další článek: Seznam jmen je dlouhý, rozhodneme během dvou týdnů, říká Boullier
18:13 | Brendon Hartley je překvapen, že se mluví o jeho budoucnosti. Má prý smlouvu...
17:00 | Po problémech ve Španělsku bude Ferrari v Monaku testovat starší zavěšení.
14:01 | Aston Martin se v průběhu 9 měsíců rozhodne, zda vstoupí do F1 jako dodavatel motorů.
11:36 | Rubens Barrichello má dnes narozeniny (46)
22. května | Podle Tombazise jsou změny pravidel pro předjíždění nutné, protože jinak by se situace dále zhoršovala.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10