Z Le Mans do garáže týmu F1. Rjo Hirakawa bude rezervním jezdcem McLarenu

Z Le Mans do garáže týmu F1. Rjo Hirakawa bude rezervním jezdcem McLarenu

Vítěz Le Mans Rjo Hirakawa se v příštím roce stane rezervním jezdcem McLarenu.

Japonský pilot jezdí od roku 2013 v japonské super formuli, kde je mu letos soupeřem také Liam Lawson. V sérii zaznamenal dosud čtyři vítězství. Celkově nejlépe skončil v roce 2020 na druhém místě. Letos je zatím čtvrtý.

Hirakawa si vyzkoušel také Super GT, ale největších úspěchů dosáhl jako pilot Toyoty ve WEC. Vloni v posádce vozu číslo 8 (Buemi, Hartley, Hirakawa) vyhrál Le Mans a šampionát. V čele šampionátu je také letos. 

U McLarenu bude plnit roli rezervního jezdce a bude také zařazen do vývojového programu. S ohledem na svůj věk (29 let) je ale spíše nepravděpodobné, že bychom ho ještě viděli v roli závodního jezdce F1.

Očekává se, že druhým rezervním jezdcem bude Pato O’Ward. Změna přichází poté, co Alex Palou dal McLarenu v IndyCar košem a oznámil, že nedodrží svou smlouvu. McLaren s ním ukončí spolupráci také ve F1.

„Jsem šťastný, že jsem se připojil k týmu McLaren F1 jako rezervní jezdec,“ uvedl Hirakawa. „Je vzrušující vyhlídka pracovat s tak respektovaným týmem a jsem vděčný Zakovi a Andreovi za příležitost. Už jsem se s týmem setkal a vyzkoušel si simulátor v MTC. Nyní jsem plně připraven a soustředěn na zbytek roku 2023.“

„Rád bych také využil této příležitosti k vyjádření dvou ocenění. První dostane TOYOTA GAZOO Racing. Jsem jim vděčný, že mi umožnili sloužit jako jezdec obou týmů. Druhé poděkování patří Morizovi (Akio Tojoda), který mě podporoval jako pilota. Jako jezdec mi radil, že bych měl řídit jakékoli auto, které mi dá šanci se rozvíjet. Chci proto tuto příležitost využít na maximum a vrátit mu laskavost tím, že mu ukážu, jak jsem vyrostl.“

Doporučujeme

Články odjinud