Z kritika zastánce: Hamilton nechápe odklad svatozáře

Lewis Hamilton byl velkým kritikem svatozáře, ale nedávná prezentace FIA do značné míry změnila jeho názor, i když si stále myslí, že svatozář vypadá ošklivě.
Z kritika zastánce: Hamilton nechápe odklad svatozáře

Strategická skupina ve čtvrtek odložila zavedení ochranného oblouku na rok 2018. Hamilton na setkání jezdců s ředitelstvím závodu chtěl vysvětlit důvody odkladu a toho, co se bude dít, pokud bude mít některý z jezdců po dobu následujícího roku a půl vážnou nehodou, když řešení existuje.

„FIA odvedla v posledních 20 letech fantastickou práci a vždy dělala dobrá bezpečnosti opatření, i když to nevypadá zrovna skvěle, jak víme,“ uvedl Hamilton pro Motorsport.com.

Podle Whitinga je svatozář určena především k ochraně před většími tělesy jako je třeba pneumatika, ale může pomoci také v 17 procentech případů, kdy na hlavu jezdce letí něco menšího.

Hamilton je ochoten akceptovat strašně vypadající halo

Hamilton je ochoten akceptovat strašně vypadající halo

„Je to o 17 procent větší šance, jak jsem již řekl dříve, to nemůžeme ignorovat,“ pokračuje Hamilton. „Bude se to rozvíjet a doufejme, že na konci příštího roku to snad bude 30 až 40 procent. Jen doufám, že v tom čase, kdy víme, že to máme a týmy to mohou dát na auta, se nikdo nezraní a to včetně mě.“

Zklamán odkladem svatozáře byl také Rosberg. Šéf Asociace jezdců Alex Wurz dokonce řekl, že to může být bráno tak, že je první byznys a až pak bezpečnost.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: O limitech tratě zatím nic schváleno nebylo, vysvětlil Ecclestone

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.