Z kritika zastánce: Hamilton nechápe odklad svatozáře

Lewis Hamilton byl velkým kritikem svatozáře, ale nedávná prezentace FIA do značné míry změnila jeho názor, i když si stále myslí, že svatozář vypadá ošklivě.
Z kritika zastánce: Hamilton nechápe odklad svatozáře

Strategická skupina ve čtvrtek odložila zavedení ochranného oblouku na rok 2018. Hamilton na setkání jezdců s ředitelstvím závodu chtěl vysvětlit důvody odkladu a toho, co se bude dít, pokud bude mít některý z jezdců po dobu následujícího roku a půl vážnou nehodou, když řešení existuje.

„FIA odvedla v posledních 20 letech fantastickou práci a vždy dělala dobrá bezpečnosti opatření, i když to nevypadá zrovna skvěle, jak víme,“ uvedl Hamilton pro Motorsport.com.

Podle Whitinga je svatozář určena především k ochraně před většími tělesy jako je třeba pneumatika, ale může pomoci také v 17 procentech případů, kdy na hlavu jezdce letí něco menšího.

Hamilton je ochoten akceptovat strašně vypadající halo

Hamilton je ochoten akceptovat strašně vypadající halo

„Je to o 17 procent větší šance, jak jsem již řekl dříve, to nemůžeme ignorovat,“ pokračuje Hamilton. „Bude se to rozvíjet a doufejme, že na konci příštího roku to snad bude 30 až 40 procent. Jen doufám, že v tom čase, kdy víme, že to máme a týmy to mohou dát na auta, se nikdo nezraní a to včetně mě.“

Zklamán odkladem svatozáře byl také Rosberg. Šéf Asociace jezdců Alex Wurz dokonce řekl, že to může být bráno tak, že je první byznys a až pak bezpečnost.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: O limitech tratě zatím nic schváleno nebylo, vysvětlil Ecclestone

10:29 | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.
9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
24. listopadu | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10