Z historického pohledu budou vyčnívat Alonso a Hamilton, míní Vettel

Sebastian Vettel považuje Alonsa a Hamiltona za jezdce, kteří mají něco navíc vůči ostatním ve startovním poli a mohli by se v dějinách formule 1 zařadit vedle Michaela Schumachera.
Z historického pohledu budou vyčnívat Alonso a Hamilton, míní Vettel

Vettel byl na goodwoodském festivalu rychlosti dotázán, kdo ze současného pole by se mohl zapsat mezi historické velikány formule 1. "Vyčnívá asi Fernando, je jedním z nejkomplexnějších jezdců. Lewis, je velmi, velmi rychlý. Je tu mnoho dalších," odpověděl, citovala ho BBC. "Michael je pořád ve hře. Nemyslím, že už by na to neměl."

Úřadující mistr světa však považuje za velmi schopné téměř celé startovní pole. "V současnosti hodně jezdců podává výkony na podobné úrovni, konkurence je velká. Seznam je v současnosti dlouhý. Letos máme hodně různých vítězů a tito jezdci jsou velmi konkurenceschopní a rychlí," uznal.

Mistrů světa je ve startovním poli rekordních šest a Vettel odpovídal také na otázku, zda budou jezdci souzeni právě podle počtu titulů. "Ano a ne. Úspěch je důležitý. Když se podíváte na velká jména minulosti, jako jsou Alain Prost, Ayrton Senna, Jackie Stewart... Všichni vyhráli hodně titulů."

"Ale jsou tu i jiná jména, která si zapamatujete a jsou věčná, protože měla něco navíc. Byla mimořádná. Všichni jezdci F1 jsou velmi rychlí, ale tito měli něco navíc, něco, co lidé milovali, něco velmi zábavného, bylo mimořádné je sledovat jezdit."

"Je tu mnoho dalších osobností, které třeba nevyhrály titul, ale po právu je lidé mají za hrdiny." Jako příklad uvedl Jochena Rindta, který získal titul posmrtně, a dodal: "Bylo tu mnoho úspěšných a populárních jezdců, jako Jim Clark, lidé na někoho takového nikdy nezapomenou."

Další článek: Belgie se střídat s Francií už nechce, jedná o nové smlouvě

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00