Z formule 1 se stává GP1, varuje Newey

Šéfdesignér Red Bullu Adrian Newey varoval vedení formule 1, že její pravidla začínají být až příliš omezující a stává se z ní jakási GP1.
Z formule 1 se stává GP1, varuje Newey

Newey po sezóně odejde z formule 1, když se bude věnovat jiným projektům Red Bullu. Změny pravidel jsou přitom podle něj jedním z důvodů jeho odchodu.

„Byla tu celá řada faktorů, které sehrály roli v mém rozhodnutí opustit formuli 1, a mnoho smíšených emocí,” řekl pro MotoSport Magazine. „Cítil jsem, že je třeba se postavit jiné výzvě, a to byl určitě faktor.

Newey je novými pravidly frustrován: zpomalují vývoj

Newey je novými pravidly frustrován: zpomalují vývoj

Myslím si také, že se pravidla stávají moc omezující. Čelíme nebezpečí, že se z pohledu šasi z toho stane GP1,” dodal Newey, čímž naráží na doprovodné série GP2 a GP3, kde týmy nastupují s jednotnými monoposty.

„Všichni konvergují k vozům, které jsou si více a více podobné. Jsme zpět u toho: 'Nabarvěte své vozy na bílo a je obtížné poznat rozdíl.' Obzvlášť příští rok, kdy přijdeme o odlišné nosy.”

Další článek: FIA pracuje na systému, který by vypouštěl vzduch z pneumatik

24. ledna | 17. února bychom mohli vidět nové zbarvení Williamsu. Vůz až v den testů... podobně by na tom mohl být Haas. Oficiálně to ale potvrzeno nebylo.
23. ledna | Red Bull prodloužil spolupráci se společností ExxonMobil jako dodavatelem paliv, maziv a technologickým partnerem.
22. ledna | Formule 1 potvrdila, že Drive to Survive bude na Netflixu 28. února.
22. ledna | Racing Point představí svůj vůz 17. února.