Z formule 1 odcházím asi předčasně, připouští Webber

Marka Webbera stále baví závodění formuli 1, a proto lehce pochybuje o svém rozhodnutí odejít na konci sezóny pryč.
Z formule 1 odcházím asi předčasně, připouští Webber

Australský závodník Red Bullu zamíří k Porsche do vytrvalostních závodů, ale formule 1 mu zřejmě bude scházet.

"Pořád mě baví být připoutaný ve voze a jet boxovou uličkou, což je trochu zklamání," řekl pro F1 Racing. "Ale hovořil jsem s několika opravdu dobrými sportovci, kteří se ocitli na této křižovatce, kdy rozhodování nebylo jednoduché a pokazili ho."

"Z formule odcházím asi předčasně o rok, ale se změnami v příští sezóně a příležitostí jít k Porsche je to pro mě ten nejlepší krok."

Webbera přiměly k odchodu také jisté potíže. "Posledních pár let jsem byl ve formuli 1 na hraně s motivací," přiznal. "Je třeba být motivován. Přijde zima a vy v sobě už nemáte stejný plamen, jako když vám bylo 24."

To vyvolalo největší pochyby. "Vzpomínám si, že jsem před lety něco slyšel o sportovcích. Říkali, že dokud si udrží motivaci, budou pokračovat. Já jsem nikdy nemohl přijít na to, co to znamená."

"Jak můžete ztratit motivaci? Ale čím dál častěji přicházely otázky, které tu dřív nebyly. Není to o jezdění nebo závodění, je to o dodržování svého vlastního programu formule 1 po 11 měsíců v roce. A prostě se to dostalo do bodu, kdy jsem si řekl dobrá, dokázal jsem hodně věcí."

Navíc mu začaly vadit některé další aspekty závodění ve formuli 1. "Cestování a hotely. A asi ten aspekt opakovatelnosti této práce. Trochu média. Mnoho a mnoho malých věcí, které vám nevadí, když jste mladí a nadšení."

"Ale nakonec vás to donutí položit si otázku: 'Musím tu být a dělat to?' A když přišlo Porsche, podíval jsem se sám na sebe a řekl si: 'No, víš co, některé tyhle věci už asi dělat nemusím.'"

Další článek: Massa je v kontaktu i s McLarenem, prioritou ale zůstává Lotus

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10