Z formule 1 odcházím asi předčasně, připouští Webber

Marka Webbera stále baví závodění formuli 1, a proto lehce pochybuje o svém rozhodnutí odejít na konci sezóny pryč.
Z formule 1 odcházím asi předčasně, připouští Webber

Australský závodník Red Bullu zamíří k Porsche do vytrvalostních závodů, ale formule 1 mu zřejmě bude scházet.

"Pořád mě baví být připoutaný ve voze a jet boxovou uličkou, což je trochu zklamání," řekl pro F1 Racing. "Ale hovořil jsem s několika opravdu dobrými sportovci, kteří se ocitli na této křižovatce, kdy rozhodování nebylo jednoduché a pokazili ho."

"Z formule odcházím asi předčasně o rok, ale se změnami v příští sezóně a příležitostí jít k Porsche je to pro mě ten nejlepší krok."

Webbera přiměly k odchodu také jisté potíže. "Posledních pár let jsem byl ve formuli 1 na hraně s motivací," přiznal. "Je třeba být motivován. Přijde zima a vy v sobě už nemáte stejný plamen, jako když vám bylo 24."

To vyvolalo největší pochyby. "Vzpomínám si, že jsem před lety něco slyšel o sportovcích. Říkali, že dokud si udrží motivaci, budou pokračovat. Já jsem nikdy nemohl přijít na to, co to znamená."

"Jak můžete ztratit motivaci? Ale čím dál častěji přicházely otázky, které tu dřív nebyly. Není to o jezdění nebo závodění, je to o dodržování svého vlastního programu formule 1 po 11 měsíců v roce. A prostě se to dostalo do bodu, kdy jsem si řekl dobrá, dokázal jsem hodně věcí."

Navíc mu začaly vadit některé další aspekty závodění ve formuli 1. "Cestování a hotely. A asi ten aspekt opakovatelnosti této práce. Trochu média. Mnoho a mnoho malých věcí, které vám nevadí, když jste mladí a nadšení."

"Ale nakonec vás to donutí položit si otázku: 'Musím tu být a dělat to?' A když přišlo Porsche, podíval jsem se sám na sebe a řekl si: 'No, víš co, některé tyhle věci už asi dělat nemusím.'"

Další článek: Massa je v kontaktu i s McLarenem, prioritou ale zůstává Lotus

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.