Z 16. na čtvrté místo. Oconovi závod v Las Vegas vyšel i díky Deadpoolovi | Foto: Getty Images / Chris Graythen

Foto: Getty Images / Chris Graythen

Z 16. na čtvrté místo. Oconovi závod v Las Vegas vyšel i díky Deadpoolovi

Esteban Ocon a Lance Stroll měli ve Velké ceně Las Vegas formule 1 jedno společné. Oba si během závodu polepšili oproti startu o 14 míst. Ocon skončil těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě před pátým Strollem.

Víkend přitom pro Ocona nezačal dobře, když spolu s Carlosem Sainzem nejvíce doplatil na uvolněné víko kanálu v prvním volném tréninku a poškodil si vůz.

Tým musel pro druhý trénink připravit nový monokok. To ovlivnilo přípravy francouzského jezdce na kvalifikaci, ve které skončil už v první části na sedmnáctém místě.

Díky problémům soupeřů si v prvním kole po startu Ocon polepšil o osm míst.

Oconovi také vyšla strategie jedné zastávky, která naopak neseděla jeho týmovému kolegovi z Alpine Pierrovi Gaslymu.

„Je to neuvěřitelný pocit. Po včerejšku jsem znovu ožil,“ řekl Ocon, který pro závod v Las Vegas zvolil helmu na motivy komiksového hrdiny Deadpoola.

„Včera jsme byli zranění, ale léčivá síla helmy Deadpoola dnes udělala rozdíl. Nikdy nepřestávejte věřit!

„Jsem velmi hrdý na tým. To, co udělali tento víkend v kvalifikaci i v závodě, bylo výjimečné, můžeme na sebe být hrdí.

„Byl to rozhodně šílený závod. Neměli jsme problémy s drolením pneumatik ani s opotřebením jako ostatní, a dokázali jsme se vrátit ze 16. na čtvrté místo. Tato trať je velmi dobrá na předjíždění. Věděli jsme, že na rovinkách můžeme využít naši rychlost, a to jsme také udělali.“

Gaslymu nevydržely pneumatiky

Na bodech se nakonec v závěru neudržel Gasly. Francouz doplatil na vysoké opotřebení jeho sady pneumatik a propadl se těsně za body na konečné jedenácté místo.

„Myslím, že jsme měli skvělý start. Jeli jsme čtvrtí, v určitém momentu dokonce i třetí,“ řekl Gasly.

„Nasazení té tvrdé směsi pro nás ale nebylo dobré. Na začátku se pneumatiky docela drolily, a po většinu druhé poloviny závodu jsem neměl rychlost. Snažil jsem se co nejvíce bránit, ale musím říct, že je to docela frustrující.

„Na druhou stranu jako tým si z tohoto víkendu můžeme odnést spoustu pozitiv. Uděláme naše analýzy a příští víkend se vrátíme na finále do Abú Dhabí co nejlépe připravení.“

Doporučujeme

Články odjinud