Yeongam je z 98 až 99 procent hotový, říkají korejští pořadatelé

Premiérová Grand Prix Koreje by se letos konat měla, alespoň v to věří Korejci, podle nichž je okruh pro formuli 1 téměř dokončený.
Yeongam je z 98 až 99 procent hotový, říkají korejští pořadatelé

"Výstavba je teď z 98 až 99 procent hotová," řekl marketingový ředitel společnosti KAVO Kim Jae-ho pro Korea Times. "Před inspekcí zbývá pracovat jen na povrchu trati. Inspekce může upřednostnit bezpečnost a vlastnosti tratě před ostatními faktory, jako jsou čistota a provizorní tribuny."

Dokončení povrchu tratě měli Korejci od začátku v plánu jako poslední úkon. S pracemi začali v úterý a trvat by měly celkem šest dní.

Mezinárodní automobilová federace musela několikrát odložit závěrečnou inspekci okruhu Yeongam, bez níž se závod nemůže uskutečnit. Nyní je naplánována na 11. října, tedy dva týdny před samotnou Grand Prix.

"Pro nás bylo ke konci kritickým faktorem počasí," vysvětloval zpoždění Kim Jae-ho. "Moc pršelo. Počasí bylo úplně jiné než v minulých letech. I když mají korejské stavební společnosti k dispozici špičkové technologie, výstavba okruhu pro ně byla něco neobvyklého. Upřímně řečeno, s budováním závodních tratí máme málo zkušeností."

Další článek: Renault se brání: Räikkönenovo jméno jsme nezneužili

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.