Wurz ukončil jednání s USF1, do formule 1 se zřejmě nevrátí

Soustředí se na jiné závodní série.
Alex Wurz patřil coby zkušený testovací jezdec mezi poptávané zboží zejména mezi novými týmy, ale do formule 1 se nakonec pravděpodobně nevrátí. Možnost měl s týmem USF1, pozornost však obrátil k jiným vozům.

"Byla tu jednání s USF1, ale teď už je s nimi konec," řekl Wurz pro motorline.cc. "Teď se chci stoprocentně soustředit na tovární tým Peugeot, budu závodit v 24 hodin Le Mans a dalších závodech."

Rakušan zároveň odmítl, že by ho od USF1 odradily pochybnosti o budoucnosti týmu. "Ne, byla to srdeční záležitost," uvedl. "Ve formuli 1 bych si mohl vydělat více. A jsem přesvědčený, že USF1 uspěje a přinese americké technologie do formule 1."

"Dokonce i lidé jako Chip Ganassi jsou přesvědčení, že se USF1 na startovní rošt postaví."

Wurz se také pokoušel o vstup do formule 1 s novým týmem, finanční podporu měl od Superfundu. Výběrovým řízením FIA ale neprošel.
Další článek: Pro tým Force India budou v příštím roce závodit Sutil a Liuzzi

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)