Wurz se vrací do Williamsu na pozici mentora jezdců

Williams usoudil, že jeho nezkušeným jezdcům prospěje pomoc zkušeného pilota, a tak znovu angažoval Alexe Wurze.
Wurz se vrací do Williamsu na pozici mentora jezdců

Veterán Rubens Barrichello byl z Williamsu propuštěn a týmu z Grove tak zůstali jezdci, kterým zkušenosti scházejí: Maldonado, Senna a Bottas. Pomáhat jim teď bude Alex Wurz, který pro Williams závodil v roce 2007.

"Od Williamsu je to skvělá iniciativa a ukazuje, jak tvrdě se tým snaží optimalizovat svoji výkonnost," řekl rakouský jezdec.

Wurz má za sebou 12 let ve formuli 1, takže zkušenosti má na rozdávání. Stejně jako u Pedra de la Rosy je v jeho kariéře stěžejní práce testovače u McLarenu. V závodech, kterých za celou kariéru odjel 69, se ukázal v barvách Benettonu, McLarenu a Williamsu. Jako mentor jezdců působil už i u FIA.

"Jsem nadšený, že budu znovu pracovat s Alexem," řekl provozní šéfinženýr týmu Mark Gillan. "Těším se na jeho pomoc jezdcům, celý tým se snaží neustále zlepšovat ve všech oblastech."

Další článek: V úterý byl v Barceloně nejrychlejší Vettel

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.