Wurz odmítá konspirační teorie okolo Maldonadova vítězství před osmi lety

Na začátku roku 2012 jsme viděli větší počet různých vítězů grand prix. Ve Španělsku vyhrál Pastor Maldonado, který se dostal na startu před Fernanda Alonsa. Pro Williams to bylo poslední vítězství ve formuli 1.

Později se objevily konspirační teorie, podle kterých vítězství zařídil Bernie Ecclestone. Vůz FW34 byl prý nelegální. Ecclestone chtěl dopřát vítězství svému příteli – Frank Williams slavil 70. narozeniny. Konspirace ještě posílil požár v garáži týmu po skončení závodu, který měl prý zahladit stopy.

K tématu se po letech vrátil dnešní šéf GPDA Alex Wurz. „Určitě ne!“ řekl Wurz pro ORF.

„Byl jsem s týmem a bylo to období, kdy byl u Williamsu také Toto Wolff. A oheň byl nebezpečný, katastrofický.“

Maldonado před sezónou 2014 očekával přestup k Ferrari

Maldonado před sezónou 2014 očekával přestup k Ferrari

Hlavní roli na začátku sezóny 2012 hrály pneumatiky. „Vůz byl velmi rychlý, protože jsme jako první pochopili, že musíme zahřát přední pneumatiku na ráfku. Zjistili jsme to během testu – Ed Wood, tehdejší hlavní designér, a já.“

„Stáli jsme na trati a mluvili o proudu vzduchu, který prochází ráfkem a ochlazuje pneumatiku. A všichni měli nedotáčivost. Zjistili jsme to jako první.“

Další článek: Algarve: Do Portugalska se po 24 letech vrací velká cena formule 1

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?