Wurz očekává psychologickou válku mezi jezdci Ferrari. Idylka to nebude ani u Mercedesu

Podle Alexe Wurze se vztahy mezi týmovými kolegy v prvních dvou týmech postupně vyhrotí.
Foto: Getty Images / Charles Coates
Wurz očekává psychologickou válku mezi jezdci Ferrari. Idylka to nebude ani u Mercedesu | Foto: Getty Images / Charles Coates

Vztah mezi Hamiltonem a Bottasem je označován týmem i jezdci jako konkurenční, ale harmonický. Podle Alexe Wurze jsou ale už vidět první náznaky, že se něco mění.

Hamilton nedávno řekl, že Bottas napodobuje jeho nastavení a to poté, co spolupracuje s jeho bývalým závodním inženýrem Riccardem Musconim.

V Bahrajnu zase Hamilton prohlásil, že byl k Bottasovi v prvních zatáčkách příliš ohleduplný.

„Může a měl by bojovat o mistrovství světa, má na to schopnosti,“ řekl Wurz pro Speed Week o Bottasovi, se kterým v minulosti spolupracoval.

„V loňském roce měl nějaké smůlu, pokud jde o technické problémy a ještě nebyl v týmu tak dobře etablován. V zimě se dal dohromady a po dvou vítězstvích v Melbourne a Baku jezdí se sebedůvěrou.“

„Člověk si už všímá prvních drobných popichování ze strany Hamiltona. Čím více se Bottas dostane do akce, tím více bude Hamilton reagovat.“

Wurz také mluvil o vztazích uvnitř Ferrari. Očekává mezi oběma psychologickou válku, která „bude ovlivněna zvenčí a to zejména médii.“

„Bude fascinující sledovat, kam se to posune,“ říká. „Leclerc se za rok u Sauberu zaučil a s přestupem do top týmu se dobře vyrovnal. Nyní však musí dosáhnout špičkových výsledků, takže je pod velkým tlakem. 

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Jezdit s takovým autem, je snem každému mladého jezdce, říká Mazepin po testu s Mercedesem

15:59 | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.
14:51 | Kvalifikace F2: Pole position (za které jsou v F2 body) získal Callum Illot. Schumacher 10., Cunoda 22., Lundgaard 9., Shwartzman 14.
14:09 | Binotto potvrdil, že Sainze nejspíše v lednu posadí do dva roky starého vozu. Racing Point podobný test s Vettelem nechystá. Szafnauer uvedl, že nemají možnost jezdit s dva roky starým vozem.
13:52 | Zatím stále oficiálně nevíme, kdy a kde proběhnou předsezónní testy. Vypadá to ale na na Bahrajn a to 5. až 7. března 2021.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10