Wurz očekává psychologickou válku mezi jezdci Ferrari. Idylka to nebude ani u Mercedesu

Podle Alexe Wurze se vztahy mezi týmovými kolegy v prvních dvou týmech postupně vyhrotí.
Foto: Getty Images / Charles Coates
Wurz očekává psychologickou válku mezi jezdci Ferrari. Idylka to nebude ani u Mercedesu | Foto: Getty Images / Charles Coates

Vztah mezi Hamiltonem a Bottasem je označován týmem i jezdci jako konkurenční, ale harmonický. Podle Alexe Wurze jsou ale už vidět první náznaky, že se něco mění.

Hamilton nedávno řekl, že Bottas napodobuje jeho nastavení a to poté, co spolupracuje s jeho bývalým závodním inženýrem Riccardem Musconim.

V Bahrajnu zase Hamilton prohlásil, že byl k Bottasovi v prvních zatáčkách příliš ohleduplný.

„Může a měl by bojovat o mistrovství světa, má na to schopnosti,“ řekl Wurz pro Speed Week o Bottasovi, se kterým v minulosti spolupracoval.

„V loňském roce měl nějaké smůlu, pokud jde o technické problémy a ještě nebyl v týmu tak dobře etablován. V zimě se dal dohromady a po dvou vítězstvích v Melbourne a Baku jezdí se sebedůvěrou.“

„Člověk si už všímá prvních drobných popichování ze strany Hamiltona. Čím více se Bottas dostane do akce, tím více bude Hamilton reagovat.“

Wurz také mluvil o vztazích uvnitř Ferrari. Očekává mezi oběma psychologickou válku, která „bude ovlivněna zvenčí a to zejména médii.“

„Bude fascinující sledovat, kam se to posune,“ říká. „Leclerc se za rok u Sauberu zaučil a s přestupem do top týmu se dobře vyrovnal. Nyní však musí dosáhnout špičkových výsledků, takže je pod velkým tlakem. 

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Jezdit s takovým autem, je snem každému mladého jezdce, říká Mazepin po testu s Mercedesem

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.