Wurz očekává psychologickou válku mezi jezdci Ferrari. Idylka to nebude ani u Mercedesu

Podle Alexe Wurze se vztahy mezi týmovými kolegy v prvních dvou týmech postupně vyhrotí.
Wurz očekává psychologickou válku mezi jezdci Ferrari. Idylka to nebude ani u Mercedesu | Foto: Getty Images / Charles Coates

Vztah mezi Hamiltonem a Bottasem je označován týmem i jezdci jako konkurenční, ale harmonický. Podle Alexe Wurze jsou ale už vidět první náznaky, že se něco mění.

Hamilton nedávno řekl, že Bottas napodobuje jeho nastavení a to poté, co spolupracuje s jeho bývalým závodním inženýrem Riccardem Musconim.

V Bahrajnu zase Hamilton prohlásil, že byl k Bottasovi v prvních zatáčkách příliš ohleduplný.

„Může a měl by bojovat o mistrovství světa, má na to schopnosti,“ řekl Wurz pro Speed Week o Bottasovi, se kterým v minulosti spolupracoval.

„V loňském roce měl nějaké smůlu, pokud jde o technické problémy a ještě nebyl v týmu tak dobře etablován. V zimě se dal dohromady a po dvou vítězstvích v Melbourne a Baku jezdí se sebedůvěrou.“

„Člověk si už všímá prvních drobných popichování ze strany Hamiltona. Čím více se Bottas dostane do akce, tím více bude Hamilton reagovat.“

Wurz také mluvil o vztazích uvnitř Ferrari. Očekává mezi oběma psychologickou válku, která „bude ovlivněna zvenčí a to zejména médii.“

„Bude fascinující sledovat, kam se to posune,“ říká. „Leclerc se za rok u Sauberu zaučil a s přestupem do top týmu se dobře vyrovnal. Nyní však musí dosáhnout špičkových výsledků, takže je pod velkým tlakem. 

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Jezdit s takovým autem, je snem každému mladého jezdce, říká Mazepin po testu s Mercedesem

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00