Wollfová udává Vettela jako důkaz ženám, že ve F1 nepotřebují hodně svalů

Susie Wolffová znovu hájila šanci žen prosadit se ve formuli 1. Říká, že rozdíly ve fyziologii obou pohlaví nejsou překážkou.
Wollfová udává Vettela jako důkaz ženám, že ve F1 nepotřebují hodně svalů

Testovací jezdkyně Williamsu uznává, že muži a ženy nemají v motorsportu stejnou výchozí pozici, ale nemyslí si, že by šlo o zásadní rozdíly.

"Podívejte se, na velikost Sebastiana Vettela," uvedla pro Observer. "Vidíte velkého a svalnatého člověka? Vím, že ženy mají o 30 procent méně svalů než muži. A v DTM jsem musela trénovat tvrději. Ale jezdila jsem na motokárách od tak nízkého věku, že moje tělo posilovalo každým rokem na těch správných místech."

A to není všechno, co by jí mělo pomoci k dalším úspěchům za závodním volantem. "Muži jsou mnohem egoističtější. Ale to znamená, že ženy dokážou akceptovat kritiku a zlepšovat se snadněji než muži. Ženy dokážou zůstat soustředěné a snadněji se věnují více aktivitám najednou. Ale také záleží na osobnosti. Nemůžete paušalizovat, co žena dokáže lépe než muž."

"Byla jsem požádána, abych udělala určité studie, aby bylo vidět, jestli jsem jiná. A mám víc mužského testosteronu než průměrná žena. Jestli jsem díky tomu agresivnější, nevím. Ale mám to. Záleží to na osobnosti. Když mi bylo osm, závodila jsem s malými kluky, kteří byli super agresivní. V tom věku bych to nezvládla, kdybych v sobě také neměla něco agresivního."

Vztah k motorismu zřejmě zdědila. "Můj otec měl prodejnu motorek ve West Highlands. Moje matka se s ním seznámila, když si šla koupit první motorku, takže je to asi v krvi. Když otec závodil, jezdili jsme s ním. Měli jsme své malé motorky. A pak mému bratrovi a mně koupil motokáru, a tím to všechno začalo."

Další článek: Prioritou Williamsu zůstává letošní auto

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?