Wolffová poprvé testovala ve formuli 1, jela i za De Villotaovou

Susie Wolffová si dnes v Silverstonu splnila svůj sen, poprvé usedla do formule 1 na závodní trati, jezdila s loňským monopostem.
Wolffová poprvé testovala ve formuli 1, jela i za De Villotaovou

Wolffová závodí v DTM a působí jako testovací jezdkyně Williamsu, jehož spoluvlastníkem je její manžel Toto. Dnes usedla za volant loňského FW33 na okruhu v britském Silverstonu.

"Ani na okamžik jsem neměla obavy z toho, co se děje. Všechno jsem měla pod kontrolou a byla to opravdu zábava," popisovala své zážitky. "Bylo to neuvěřitelné. Musela jsem na tento den čekat dlouho, snila jsem o tomto dnu dlouho, první kolo bylo mimořádné."

"Hodně dní jsem strávila v simulátoru, takže jsem věděla, co můžu očekávat, ale když jste venku a jezdíte tou rychlostí, je to samozřejmě úplně jiné."

Wolffová se tak stala další ženou, která usedla do formule 1. Naposledy se to podařilo Maríi de Villotaové, která ovšem utrpěla vážnou nehodu v testech s Marusií, při které přišla o oko.

"Je to neuvěřitelná dáma," řekla Wolffová o své španělské kolegyni. "Než s ní vůbec začnete hovořit jako se závodnicí, je to neuvěřitelný člověk, je inspirací."

"Před několika týdny jsme byli v kontaktu a ona mi řekla, abych teď jela za nás obě, že nás tady budu reprezentovat obě. Měla jsem Maríinu hvězdu na helmě, jsem na to hrdá, bez pochyb jsem jela za nás obě."

Diskuze (161) Další článek: GP Koreje 2012 - Co v tiskových materiálech nebylo
10:50 | Podle novináře Erika van Harena je převodovka Maxe Verstappena v pořádku a nebude potřebovat výměnu.
20:45 | Druhý závod F2 vyhrál Piastri.
20:32 | Red Bull zdá se zvažoval žádost o přezkum situace ze třetího tréninku, kdy měl Hamilton ignoroval dvojité žluté... nakonec ale nic podávat nebude.
20:11 | Gasly dostal varování za zdržení Sainze.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30