Wolffová podala trestní oznámení kvůli svému prosincovému vyšetřování  | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Wolffová podala trestní oznámení kvůli svému prosincovému vyšetřování

Manželka Tota Wolffa podala trestní oznámení v souvislosti s loňským vyšetřováním své osoby.

„Mohu potvrdit, že jsem 4. března osobně podal trestní oznámení u francouzského soudu v souvislosti s výroky, které o mně FIA pronesla v prosinci loňského roku,“ oznámila Wolffová v příspěvku na sociálních sítích.

„V souvislosti s jednáním FIA a jejích pracovníků v této záležitosti stále nedošlo k žádné transparentnosti ani odpovědnosti. Cítím, že více než kdy jindy je důležité postavit se, upozornit na nevhodné chování a zajistit, aby se lidé zodpovídali.“

„I když si někteří mohou myslet, že je mlčení zbavuje odpovědnosti – není tomu tak.“

Susie Wolffová pracuje jako šéfa Akademie F1, takže je v podstatně zaměstnankyní F1 (FOM). Její manžel je na opačném konci barikády, protože je šéfem týmu F1. Vloni v prosinci se objevily zprávy, že oba vyšetřuje FIA kvůli možnému střetu zájmů, kdy si měli údajně předávat důvěrné informace. 

FIA jména nikdy neuvedla, ale velmi rychle se objevily informace, že jde o Tota Woffa a Susie Wolffovou. 

Vyšetřování bylo zastaveno brzy poté, co devět konkurenčních týmů Mercedesu vydalo prakticky identické prohlášení. V něm bylo uvedeno, že týmy nepodaly žádnou stížnost FIA v souvislosti s možným předáváním informací důvěrné povahy mezi týmem F1 a zaměstnancem FOM. Týmy také vyjádřily podporu F1 Academy a její ředitelce Susie Wolffové.

„Když jsem včera večer viděl prohlášení FIA, moje první reakce byla: ‚To je všechno?‘ Dva dny se na veřejnosti i v kuloárech objevovaly narážky na mou bezúhonnost, ale nikdo z FIA se mnou přímo nemluvil,“ napsala Wolffová v prosinci.

„Možná jsem byla vedlejší škodou při neúspěšném útoku na někoho jiného nebo terčem neúspěšného pokusu o mou osobní diskreditaci, ale pracovala jsem příliš tvrdě na to, aby byla moje pověst zpochybněna nepodloženou tiskovou zprávou.“

Doporučujeme

Články odjinud