Wolffová: Musím se zúčastnit testů mladých jezdců, rychlostně ztrácet nebudu

Susie Wolffová je přesvědčená, že by ji Williams měl nasadit do testů, protože to je vzhledem k její roli vývojové jezdkyně logické. O svoji výkonnost se nebojí.
Wolffová: Musím se zúčastnit testů mladých jezdců, rychlostně ztrácet nebudu

Ve voze formule 1 Wolffová už absolvovala dost kilometrů na to, aby získala superlicenci, ale zatím o ni nepožádala, protože by jí byla k ničemu. Zaměřila se na účast v testu mladých talentů, i když jistotu zatím nemá.

"Nic neřekli (Williams), ale z mého pohledu k tomu musí dojít," uvedla pro Reuters. "Pokud k tomu nedojde, tak ztrácím svůj čas. Všechno by to bylo k ničemu. Musí k tomu dojít."

"Jsem vývojová jezdkyně, takže není možné, aby přišel test mladých jezdců a vy jste do něj nenasadili svého vývojového jezdce. Ale nikdy nevíte, uvidíme."

Wolffová zásadně odmítla, že by si cestu do formule 1 razila jen díky tomu, že je žena, nebo třeba díky pozici svého manžela.

"Je tu mnoho lidí, kteří si myslí, že bude pro mě trapné jezdit během dne mladých jezdců, protože budu rychlostně ztrácet. Pro mě je neuvěřitelné slyšet takové komentáře," povzdechla si.

"Nedělala bych testy aerodynamiky, kdybych neprokázala jisté schopnosti. Lidé zapomínají, že dlouhou dobu závodím na vysoké úrovni. Není to tak, že by mě vytáhli z temnoty a řekli: 'Jezdi s autem F1.'"

O schopnosti žen prosadit se ve formuli 1 zapochyboval veřejně například Stirling Moss. Na druhé straně Bernie Ecclestone by si ženu na startovním roštu přál, ale naznačil, že pokud si to nerozmyslí Danica Patricková, není tu žádná jiná, která by to teď dokázala.

"Bernie říká mnoho věcí do tisku, ale za zavřenými dveřmi se sakra hodně snaží, aby mi pomohl se dostat do formule 1, protože ví, že se to z obchodního hlediska musí stát," poznamenala Wolffová.

Další článek: Mercedes nabízí Kubicovi test ve voze formule 1

14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.
13:27 | Haas potvrdil, že Schumacher je v pořádku. Prošel kontrolou v lékařském centru. Při nárazu dosáhlo přetížení 30 G.
13:17 | Podle Steinera se Schumacher po nehodě v posledním tréninku nezúčastní kvalifikace.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00