Wolffová doufá, že si zaslouží další šance

Susie Wolffová doufá, že její vystoupení během prvního pátečního tréninku na Velkou cenu Německa jí pomůže k dalším podobným šancím v budoucnu.
Wolffová doufá, že si zaslouží další šance

Wolffová dostala svou první možnost před dvěma týdny na domácím Silverstonu, tam však její jízda skončila velice brzy, jelikož dosluhující motor po čtyřech kolech vypověděl službu.

Podobně přitom začal i trénink na Hockenheimu, už v prvním kole totiž Wolffová zpomalila kvůli elektronické závadě, která znemožnila řadit směrem nahoru. Britka však dostala svůj vůz zpátky do garáže a po odstranění mohla pokračovat.

V tréninku nakonec najela 22 kol a za týmovým kolegou Felipem Massou zaostala o pouhé dvě desetiny sekundy. Po vystoupení z vozu proto hýřila optimismem.

„Na Silverstonu byl kolem toho velký humbuk, protože to měl být zápis do historie, jenže pro mě jsou činy důležitější než tisíc slov,“ řekla.

„Ptají se mě tak často: Jsem dost dobrá? Jsou ženy dost dobré? Jsou ženy dost silné? Za mě, když mám nasazenou helmu a jsem na trati, nejsem ničím odlišná od ostatních a to jsem musela dokázat.

 

„Bude těžké dostat ještě letos šanci, ale je to další věc na mém seznamu.“

 

Na Silverstonu jsem při všem tom humbuku o tuto šanci přišla, takže bylo důležité předvést ten výkon tady a nechat, ať se zbytek poddá.

Cítila jsem se být připravená, ale jak všichni víme, tohle je náročné prostředí. Dostat šanci nebude snadné, ale pro mě to byl rozhodně obrovský krok vpřed na mé cestě.“

Role Susie Wolffové bude v dohledné době omezena pouze na práci na týmovém simulátoru. Skotská závodnice si je vědoma skutečnosti, že dostat se přímo do vozu bude složité, přesto však doufá, že ještě další šanci dostane.

Další článek: GP Německa: Ve druhém tréninku byl nejrychlejší Hamilton

16:10 | Verstappen doufá, že se letos vyhne penalizacím za překročení komponent pohonné jednotky.
24. února | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00