Wolffová chce ženám pomoci prosadit se v motorsportu

Susie Wolffová oznámila, že se chce ujmout projektu, který by navýšil počet žen v motoristickém sportu.
Wolffová chce ženám pomoci prosadit se v motorsportu

Wolffová, která na konci loňské sezóny ukončila svou jezdeckou kariéru, na novém projektu spolupracuje s Britskou asociací motorsportu. Podrobné představení se uskuteční na akci Autosport International, která se koná příští týden v Birminghamu.

V roce 2014 se stala Wolffová poprvé po 22 letech první ženou, která se účastnila závodního víkendu formule 1, když dostala příležitost coby rezervní pilotka Williamsu absolvovat na Silverstonu první páteční trénink na Velkou cenu Velké Británie.

Odejít z motorsportu se rozhodla poté, co začala pochybovat, že někdy v budoucnu získá stálou závodní sedačku ve formuli 1.

„Když jsem přestala závodit, věděla jsem, že chci na oplátku i něco vrátit,“ řekla Wolffová pro BBC. „Chceme začít u motorsportu, ale v plánu je také rozšíření i do dalších aktivit, ve kterých nyní převažují muži.“

„Nikdy jsem neměla v plánu stát se pro někoho vzorem, nějak se to ale povedlo. Příležitosti tu jsou. Naším cílem je inspirovat talentované ženy proto, aby byl náš sport z dlouhodobého hlediska různorodý.“

Dosud poslední ženou, která se postavila na start velké ceny F1, byla v roce 1976 při GP Rakouska Lella Lombardi. Italka nastoupila celkem k 12 závodům. Před Wolffovou ženy ve F1 naposledy reprezentovala Giovanna Amati v roce 1992, která se však do žádného ze tří závodů, do kterých byla přihlášena, nekvalifikovala.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Honda: S více zákazníky by se rychleji zlepšila spolehlivost

16:10 | Verstappen doufá, že se letos vyhne penalizacím za překročení komponent pohonné jednotky.
24. února | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00