Wolffová chce do závodů proniknout díky schopnostem, ne kvůli pohlaví

S výkonem britské závodnice je spokojena ona sama i tým Williams. Aktivní účast v závodních víkendech v sezoně 2014 proto není vyloučena.
Wolffová chce do závodů proniknout díky schopnostem, ne kvůli pohlaví

Susie Wolffová si v testech dávala za cíl prolomit hranici jedné minuty a 34 sekund, což se jí nepodařilo jen o kousek. Za Danielem Juncadellou, který ve voze Williamsu seděl o den dříve, zaostala o čtyři desetiny. Ostuda se tedy rozhodně nekonala.

"Musíme data z testovacího dne dostatečně dobře zanalyzovat a jednat s týmem. V současnosti máme dva skvělé závodní jezdce a možnost objevit se v pátečních trénincích letos není reálná, ale uvidíme. Nerada jen tak sedím se založenýma rukama. Potřebuji se posouvat kupředu a zlepšovat se, takže je potřeba zjistit, jaké možnosti k tomu máme. 

Tým mi dal možností testovat ohromnou šanci. Dost lidí říkalo, že u Williamsu jsou samí blázni, že tím akorát ztratí testovací den. Přesto toho využili, a já jsem ráda, že jsem se jim za příležitost, kterou mi dali, mohla dobrou prací odvděčit," řekla Wolffová v rozhovoru pro Sky Sports.

Wolffová doufá v zisk superlicence, která by jí umožnila zapojovat se i do závodních víkendů. Nechce se ale do závodů dostat protekcí a pouze kvůli tomu, že je příslušnicí něžného pohlaví. 

"Někteří říkají, že se příliš zdráhám hrát na ženskou kartu. Tým ale do závodní sedačky nakonec posadí osobu, o které si myslí, že je pro tuto práci tou nejlepší. Bylo třeba ukázat, že mám dostatečnou rychlost. Jsem tím velmi potěšena. Rozhodně nebudu říkat ´dejte mi to místo, protože jsem holčička a nejsem pomalá´, o sedačku musím tvrdě bojovat," dodala třicetiletá závodnice ze Skotska.

Překážkou ve vstupu do královské disciplíny může být právě věk rodačky z městečka Oban. V poslední letech debutovala skutečně jen hrstka pilotů po třicítce. Dalším problémem může být fakt, že Wolffové chybí výraznější úspěchy v některé z jiných prestižních motoristických soutěží:

"Po nelehkém konci kariéry v DTM to bylo dost těžké. Kdekdo si myslel, že jsem se lopotila na chvostu kvůli tomu, že jsem zkrátka pomalá. Dnešek snad ukázal, že tato hodnocení nemusela být úplně fér. V DTM není snadné dostat se do pozice, kdy jedete ve vítězném autě. Nikdy jsem v takové pozici nebyla. O to víc jsem potřebovala předvést se v testech."

Wolffová zároveň mírní kritiku těch, podle kterých se na současné místo dostala díky vlivu svého manžela Toto Wolffa. Ten prý pro ni představuje nesmírnou podporu spíše po psychické stránce. Pouze na příkaz samotného Wolffa by Skotku Williams neangažoval.

Další článek: Hamilton versus Rosberg: Koho znáte líp?

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.