Wolffa verdikt nad Mercedesem šokoval, Ecclestonovi slíbil večeři

Bernie Ecclestone prozradil v rozhovoru pro list The Times několik zajímavostí ze zákulisí nejen poslední aféry testu Mercedesu a Pirelli.
Wolffa verdikt nad Mercedesem šokoval, Ecclestonovi slíbil večeři

Ecclestone se coby šéf formule 1 dozvěděl, jaké je rozhodnutí Mezinárodního tribunálu, o hodinu dřív než veřejnost, osobně ho informoval prezident FIA, Jean Todt.

"To je skvělé. Gratuluji k dobrému procesu, Jeane," řekl mu v reakci na zprávu.

Ihned poté mu zavolal sportovní šéf Mercedesu Toto Wolff. Ecclestone mu řekl, že vyvázl s napomenutím, na což měl Wolff odpovědět, že je šokován, poté Ecclestonovi poděkoval a slíbil, že platí příští večeři v Silverstonu.

Rozhovor v The Times se dále točil kolem několika aspektů Ecclestonova života, mimo jiné kolem hrozby trestu v korupční aféře Gerharda Gribkowskyho. "Pokud mě pošlou do vězení, budu se s tím muset srovnat," komentoval. "Nemyslím, že by se mi to moc líbilo, ale je třeba se s věcmi vyrovnávat."

Z vedení formule 1 by sice mohl odejít i jinak, dobrovolně, ale jak už mnohokrát naznačil, nemá to v úmyslu. "Vím, že zemřu, tomu se nedá utéct, ale nebojím se toho. Jen doufám, že zemřu na zástavu srdce. Pokud možno ve své kanceláři."

Stoprocentní oddanost práci byla podle šéfa formule 1 také důvodem, proč ho opustila jeho bývalá žena Slavica. K tomu na sebe prozradil další zvláštnost.

"Nejsem si jistý, co je štěstí. Co ten pocit má znamenat? Zažil jsem uspokojení, když jsem něco naplánoval a vyšlo to. Ale štěstí? Nejsem si jistý."

Další článek: Kubica by zvládl jen 80 procent okruhů, takže zatím nechce ani testovat