Wolffa pobavily spekulace, že má rozpory se šéfem Daimleru

Wolffovi, který je také akcionářem týmu, na konci roku vyprší smlouva. Sám ale říká, že u Mercedesu zůstává.

V poslední době se objevily spekulace, že šéf Daimleru Ola Kallenius a Toto Wolff se nemají zrovna v lásce. 

Kallenius měl navíc dvakrát poměrně výrazně zasáhnout do rozhodnutí týmu – jednak na jeho pokyn vycouval Mercedes z boje proti vyšetřování pohonné jednotky Ferrari, za druhé se pak postavil na stranu těch, kteří chtěli zrušit závod v Melbourne.

Toto Wolff ale v rozhovoru s médii odmítl, že by měl se šéfem Daimleru špatné vztahy. 

Novináři se ho zeptali, jaký je rozdíl mezi současným šéfem Daimleru a jeho předchůdcem, kterým byl Dieter Zetsche.

„Jsou to dvě velmi odlišné osobnosti, ale s oběma mám vynikající pracovní vztah, a víc než to, přátelství,“ řekl Wolff, kterého cituje Motorsport.com.

„Docela jsem se rozesmál, když se objevily spekulace, že náš vztah nefunguje. Voláme si mnohokrát v průběhu týdne a je velmi zainteresovaný.“

Wolff označuje Kalleniuse za „velmi dobrého sparring partnera“ a myslí si, že se spekulace objevily zejména v souvislosti s jeho nákupem podílu v Astonu Martin. 

Wolff koupil podíl v Astonu Martin

Wolff koupil podíl v Astonu Martin

„Koupil jsem několik akcií společnosti Aston Martin jako finanční investici. Věřím ve značku. Myslím, že nasazená strategie má smysl.“

Nový generální ředitel Tobias Moers je chlap, kterého znám už léta a věřím, že to tam může změnit.“

„Existuje velmi silná skupina akcionářů, kteří dnes podporují Aston Martin a nenechají ho padnout. A proto jsem se rozhodl být součástí této skupiny.“

„Moje výkonné funkce se nezměnily. Jsem v Mercedesu, jsem šéfem týmu a jsem akcionářem. A je jasné, že když neexistují žádné jiné titulky, způsobila ta věc okolo Astonu Martin rozruch.“

„Ale já mám plány s Mercedesem. Chci tady zůstat a to se nemění.“

Existuje ale možnost (a Wolff ji mezi řádky připustil), že by si ponechal svou výkonnou roli, ale některé povinnosti by předal jiným lidem z týmu. Nemusel by tak jezdit na všechny závody. 

Nuda v karanténě? Postavte si Hamiltona, Bottase a Wolffa z papíru

Nuda v karanténě? Postavte si Hamiltona, Bottase a Wolffa z papíru

Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Váš názor Další článek: FIA vydala nové technické směrnice. Jde opět o pohonné jednotky
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
22:47 | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00