Wolff zůstane u Mercedesu. Možná ale bude méně vidět

Wolffovi končí smlouva. U Mercedesu by měl zůstat, ale jeho role bude možná jiná.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Wolff zůstane u Mercedesu. Možná ale bude méně vidět  | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Letos se objevily spekulace, že by Toto Wolff mohl přejít k Astonu Martin, ve kterém koupil i malý podíl. Wolff ale podobné spekulace popřel.

Nyní se však objevila nová – Wolff by se mohl částečně stáhnout a u týmu mít trochu odlišnou roli, která by mu umožňovala nejezdit na všechny závody. 

„Miluji tento tým a fantasticky si rozumím s Olou Kalleniusem (CEO Mercedesu, pozn. redakce),“ řekl Wolff pro Motorsport.com. „Myslím, že tohle je moje místo.“

„Je to jen o tom, že osm let v tomto týmu v roli vedoucího si vybírá svou daň, a to je něco, o čem přemýšlím.“

„Je důležité přijmout správné rozhodnutí pro moji rodinu i pro sebe, ale můžete si být jisti, že budu v tomto týmu nějakým způsobem zapojený.“

Wolffa nyní čeká jeden úkol. Lewis Hamilton stále nemá smlouvu pro příští rok. Obě strany ale opakovaně deklarují, že jde jen o formalitu.

Wolffa pobavily spekulace, že má rozpory se šéfem Daimleru

Wolffa pobavily spekulace, že má rozpory se šéfem Daimleru

Další článek: Nehoda Leclerca nebyla podle Rosberga jen jezdecká chyba

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.