Wolff zatím neví, zda penalizace čekají také Hamiltona

Valtteri Bottas nasadil v Monze a Soči nové komponenty. Čeká to také Lewise Hamiltona?
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Wolff zatím neví, zda penalizace čekají také Hamiltona | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

V neděli večer Bottas uvedl, že jeho motor „musel" být vyměněn kvůli „určitým problémům“. Na otázku, zda tým přijal penalizaci, aby pokryl Verstappena, zdůraznil, že ne, že to museli udělat.

Jen mu zamával. Hill kritizuje Bottase, jak snadno nechal předjet Verstappena

Jen mu zamával. Hill kritizuje Bottase, jak snadno nechal předjet Verstappena

Nyní je otázkou, zda penalizace ve zbývajících závodech čekají také Hamiltona. Toto Wolff uvedl, že jsou „ve fázi posuzování, jak pokračovat v letošní sezóně, pokud jde o pohonné jednotky“. Hamilton při Velké ceně Belgie absolvoval třetí a poslední výměnu motoru bez penalizace. Do konce sezóny zbývá ještě sedm závodů.

„Preventivní výměny motoru jsme neprováděli jen proto, že jsme měli pocit, že se chceme zásobit, ale také proto, že chceme pochopit výkon motoru, a to nám přineslo určité otazníky,“ řekl Wolff v odpovědi na dotaz webu RaceFans.

„V tuto chvíli to prostě bereme po jednotlivých závodních víkendech, přehodnotíme výkon pohonných jednotek a pak se rozhodneme.“

„V tuto chvíli přehodnocujeme výkonnost pohonných jednotek, protože máme otazníky, a proto jsme se nerozhodli, které motory se vrátí do hry.“

„Spolehlivost versus výkon je vždy tenká hranice, kterou musíte správně nastavit. Jak už jsem řekl, nedokončení závodu je samozřejmě pro šampionát nevýhodné a nikdo, ani my, ani naši konkurenti, si nemůže dovolit závodní víkend s nulovým počtem bodů.“

Váš názor Další článek: 100 vítězství Lewise Hamiltona v 10 číslech
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00