Wolff vysvětlil prohození pozic jezdců Mercedesu

Toto Wolff řekl, že kvůli evidentnímu problému na voze Nica Rosberga jej tým požádal o přepuštění pozice Lewisi Hamiltonovi.
Wolff vysvětlil prohození pozic jezdců Mercedesu

V úvodních kolech Velké ceny Monaka formule 1 kroužil Rosberg na druhé pozici za Danielem Ricciardem. Australan však začínal ujíždět, zatímco Rosberg za sebou zdržoval evidentně rychlejší jezdce. V 16. kole nakonec Hamiltonovi přepustil druhé místo.

„Vypadalo to, že má poškozený vůz, proto jsme se tak rozhodli,“ řekl šéf týmu Wolff.

„Poměrně dlouho jsme o tom (vydání příkazu) mluvili, protože v minulosti jsme to ještě neudělali. Bylo jasné, že na tom voze je problém.“

„Nejprve jsme mu řekli, že pokud může, tak má zrychlit. Když ne, má Lewise pustit. O kolo později jsme mu řekli, aby ho pustil, a on to udělal.“

Hamilton se nakonec stal vítězem závodu, zatímco Rosberg skončil až sedmý, když jej v samotném závěru překonal Nico Hülkenberg.

„Nico měl špatnou zastávku v boxech a jeho vůz neměl rychlost, takže všechna smůla přišla v jednom závodě, což je důvod, proč skončil až sedmý,“ dodal Wolff.

„Jsme velmi spokojeni a šťastní z Lewise, že vyhrál závod tímto způsobem, který přišel v pravou chvíli, na druhou stranu to byl ale velmi špatný závod pro Nica.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Výsledky tipovací soutěže po GP Monaka

19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz
17. listopadu | Williams nasadí do testu po Abú Dhabí Nissanyho a Aitkena. Nissany se také zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10