Wolff vysvětlil, proč Hamilton stále nepodepsal. Kartu „George“ nevytáhl

Lewis Hamilton je stále bez smlouvy pro letošní rok, což vyvolává celou řadu spekulací.
Foto: Getty Images / Dan Istitene
Wolff vysvětlil, proč Hamilton stále nepodepsal. Kartu „George“ nevytáhl  | Foto: Getty Images / Dan Istitene

Zřejmě nikdo neočekává, že by Lewis Hamilton nakonec s Mercedesem nepodepsal a jezdil za jiný tým. Nepravděpodobná je také možnost, že Hamilton pověsí závodní overal na hřebík. Na druhou stranu F1 dokáže někdy pořádně překvapit.

Mercedes a Hamilton chtějí podepsat smlouvu do začátku testů v Bahrajnu. Vzhledem k tomu, že jde o prodloužení letitého vztahu, je zajímavé, že se vše protahuje. Podle spekulací jde o peníze, délku smlouvy i další výhody pro Hamiltona.

„Právníci tvrdě pracují,“ řekl Wolff pro ORF. „Samozřejmě jim neulehčujeme život, když oba mluvíme přes Zoom a házíme jim stále klacky pod nohy. Teď je v Americe a já jsem tady. V určitém okamžiku to dokončíme.“

Wolff uvedl, že logistika uzavření dohody zpozdila, ale současně nevidí žádné zásadní překážky, které by podpisu smlouvy bránily.

„Taková jsou jednání,“ vysvětlil. „V našem vztahu máme velmi silný základ. Společně jsme slavili velké úspěchy a chceme v tom pokračovat i v budoucnu. Někdy musíte věci probrat podrobně, a to nám trvalo a ještě nějakou dobu potvrvá, ale do Bahrajnu bude potřeba něco podepsat.“

Jordan by Hamiltonovi ukázal dveře. Každý je nahraditelný, říká

Jordan by Hamiltonovi ukázal dveře. Každý je nahraditelný, říká

Wolff také uvedl, že rychlost, kterou ukázal George Russell, když v loňském roce nahradil Hamiltona ve Velké ceně Sachíru, nebyla použita jako „vyjednávací taktika“ k pokusu o získání výhody ve finanční oblasti.

„Nikdy jsme George Russella nepoužili jako kartu. Vedl si neuvěřitelně dobře a jednoho dne bude ve špičkovém autě, ale náš dlouhodobý vztah vůbec není o tom, že uděláme nějaká výhružná gesta. Víme, že chceme závodit společně. A teď musíme dojednat smlouvu.“

Další článek: Koronavirus už prodělal také Toto Wolff

14:14 | Potvrzeno. Verstappen nasadil novou pohonnou jednotku. V neděli odstartuje z konce pole.
13:06 | F1 zvažuje, že se kvalifikace pojede v neděli. Zítra má hodně pršet. Jedna změna už přišla. Závod F3 se místo zítřejšího rána pojede dnes v v 16:25.
18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00