Wolff: Vyřešit s Hamiltonem novou smlouvu nám zabere jen pár hodin

Šéf Mercedesu Toto Wolff předpokládá, že dohodnout se s Lewisem Hamiltonem na nové smlouvě jim zabere „jen pár hodin“.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Wolff: Vyřešit s Hamiltonem novou smlouvu nám zabere jen pár hodin | Foto: Getty Images / Peter Fox

Hamiltonova současná smlouva s Mercedesem vyprší na konci letošního roku, sedminásobný mistr světa formule 1 by ji chtěl prodloužit ještě před prvním závodem sezóny.

Už vloni v říjnu přitom Hamilton potvrdil, že hodlá s mistrovským týmem pokračovat. „Znovu se dohodneme. Řekl bych, že v příštích několika měsících si sedneme a probereme to,“ řekl.

K dohodě však zatím nedošlo. Wolff se nicméně ještě před představením letošního vozu, které Mercedes plánuje na 15. února, chce v celé záležitosti posunout.

„Zbývá nám ještě celý rok. Za posledních 10 let se náš vztah vybudoval do takové fáze, že jde jen o to, aby byl fyzicky zpátky v Evropě, dali jsme hlavy dohromady, trochu se pohádali a po pár hodinách opustili kancelář,“ řekl Wolff.

Očekává se, že Hamiltonův kontrakt bude dvouletý, aby byl dostatečně flexibilní pro obě strany. Brit však zatím nevidí moment, kdy jeho kariéra musí skončit.

„Abych pravdu řekl, nestanovuji tomu žádné limity. Plánuji mít se svým týmem víceletou smlouvu. Opravdu, opravdu nevím, co přinese příštích pět let, myslím, že se na tom stále snažíme pracovat,“ řekl Hamilton vloni v Mexiku.

„Začíná spousta velkých věcí, například tento týden jsem založil (filmovou) produkční společnost. Cítím se skvěle. Myslím, že je toho víc, čeho lze společně dosáhnout.“

Další článek: Fotogalerie: TOP 10 momentů kariéry čerstvého padesátníka Fisichelli

Témata článku: , ,

Aktuality

14:55 | Podle Auto Motor und Sport se do výběrového řízení na dodavatele pneumatik pro roky 2025 až 2027 kromě Pirelli přihlásí také Bridgestone. Nový zájemce bude v nevýhodě, protože by musel vyvíjet dva druhy pneumatik – pro rok 2025 a pak kvůli novým PJ a vozům pro 2026 dál. 
13:44 | Hornerovi se příliš nelíbí sprint v Baku. Pro fanoušky podle něj super, pro peněženky týmů ale ne (větší pravděpodobnost nehod). 
9:18 | Kvalifikaci F2 vyhrál Iwasa. Staněk skončil 17. Kvalifikace se odjela na mokré trati a byla dvakrát přerušena červenou vlajkou. Podruhé po nehodě Martinse... pak už kvalifikace restartována nebyla. 
3:59 | Všichni jezdci obou zákazníků Ferrari (Alfa, Haas) nasadili druhý motor. 

GP Austrálie 2023

Pátek 31. března 2023
1. trénink Verstappen
2. trénink Alonso
Sobota 1. dubna 2023
3. trénink 03.30–04.30
Kvalifikace 07.00–08.00
Neděle 2. dubna 2023
Závod 07.00