Wolff vyčíslil ztrátu na Ferrari na rovinkách. Je to horší, než odhadoval Hamilton

Podle Toto Wolffa ztrácí Mercedes na rovinkách na Ferrari 0,5 sekundy.
Wolff vyčíslil ztrátu na Ferrari na rovinkách. Je to horší, než odhadoval Hamilton

„Christian (Horner) si poslední čtyři roky stěžoval na rychlost na rovinkách,“ řekl Toto Wolff. „Nechci jít touto cestou. Ale ve skutečnosti je to místo, kde jsme dnes ztráceli. Mají dobrou pohonnou jednotku, obrovský výkon.“

„Vypadali jsme dobře v různých zatáčkách, ale nemůžeme odpovědět na jejich výkon na rovinkách. Valtteri byl ve třetím sektoru výjimečný, proto jsme byli blízko pole position. Musíme se na to podívat a zlepšit to.“

Kauza okolo baterie Ferrari skončila. Zůstala ale pachuť

Kauza okolo baterie Ferrari skončila. Zůstala ale pachuť

Lewis Hamilton po kvalifikaci řekl, že Mercedes ztrácí v Hockenheimu na rovinkách tři desetiny. „Na rovinkách to bylo konkrétně pět desetin,“ upřesnil Wolff.

„Pokud chceme zvítězit v tomto šampionátu nebo zůstat v boji o šampionát, máme po dnešku vážné varování, pokud jde o to, co jsme viděli.“

Wolff sice řekl, že se nechce dívat na Ferrari ale na Mercedes a přemýšlet, co zlepšit, ale nakonec se stejně podíval i podrobněji na soupeře z Maranella. Přiznal, že je ohromen posledním vývojem Ferrari. Připomenul také, že Räikkönen jezdí se starým spalovacím motorem, takže Ferrari se muselo zlepšit v jiných částech pohonné jednotky.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Marchionne končí! Předsedou představenstva Ferrari je John Elkann

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10