Wolff: Vettel je příliš dobrý na to, aby byl odepisován

Toto Wolff se zastává Sebastiana Vettela. Podle šéfa Mercedesu nemůže být německý pilot odepisován jen kvůli nepodařenému víkendu v Monze.
Wolff: Vettel je příliš dobrý na to, aby byl odepisován

Zatímco jeden z pilotů Ferrari mohl po Monze oslavovat, ten druhý měl spoustu námětů k přemýšlení. Charles Leclerc získal pro italskou stáj první vítězství na domácí půdě od roku 2010, jeho týmový kolega Sebastian Vettel však po chybě dokončil grand prix až na třináctém místě.

Německý čtyřnásobný mistr světa tak ve stínu svého týmového kolegy, který pro Ferrari získal dvě vítězství v řadě, musel snášet kritiku, ke které se ale nepřidal Toto Wolff.

„Já jen říkám, že bychom ho neměli odepisovat,“ řekl Wolff o Vettelovi pro Autosport.

„Je to čtyřnásobný mistr světa a rozdíly mezi nejlepšími a pouze dobrými spočívají v tom, že ti nejlepší se vždy dokáží znovu zvednout.“

Vettel trpí nemocí jménem Leclerc, píše italský tisk

Vettel trpí nemocí jménem Leclerc, píše italský tisk

„Já nepochybuji o tom, že se mu to podaří,“ věří Wolff ve zlepšení formy německého jezdce Ferrari.

„Má za sebou pár špatných závodů a nyní to bude o jeho schopnosti dostat se zpět tam, kam patří a kde si zaslouží být. V Itálii to pro něj každopádně byl špatný den.“

Sám Vettel hodnotí italskou grand prix především jako dobrý den pro Ferrari.

„Bylo to dobré pro celý tým. S mým výkonem spokojený nejsem, nejsem spokojený s tím, jak to dnes probíhalo a s tím, jak jsem se roztočil,“ cituje Vettela Autosport.

„Tím incidentem jsem ztratil svůj závod, tým ale stále bojoval o vítězství. Minulý rok jsme byli blízko vítězství s Kimim, tento rok to vyšlo s Charlesem, který získal vítězství.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Hodiny před startem: Jak se připravují jezdci F1 na velkou cenu

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.