Wolff v čele formule 1? Jen přes naši mrtvolu, vzkazuje Maranello

Z Maranella přišlo několik zajímavých informací. Dozvěděli jsme se termín prezentace nového vozu i několik názorů na řadu spekulací.
Wolff v čele formule 1? Jen přes naši mrtvolu, vzkazuje Maranello

Na konci příštího roku končí Wolffovi smlouva s Mercedesem a už delší dobu se spekuluje, že by Rakušan mohl zamířit do čela formule 1 – možná rovnou do pozice, kterou dnes zastává Chase Carey. 

Šéf Ferrari Louis Camilleri ale řekl zcela na rovinu, že by Ferrari v případě potřeby podobný krok vetovalo.

„Nebylo by dobré, aby taková osoba vedla F1,“ cituje šéfa Ferrari DailyMail.

Ferrari představí vůz pro rok 2020 velmi brzy

Ferrari představí vůz pro rok 2020 velmi brzy

„Veto je jakýmsi nástrojem poslední instance. Pokud bychom byli konfrontováni (s možností, že Wolff povede F1), vysvětlili bychom lidem v Liberty zcela jasně naši pozici a měli bychom konstruktivní rozhovor. Potřebujete generálního ředitele, který má zkušenosti ve světě zábavy.“

Camilleri pronesl slova při rozhovorech s médii na tradičním předvánočním obědě. 

Šéf Ferrari také potvrdil, že se Lewis Hamilton setkal s předsedou společnosti Johnem Elkannem, ale bylo to na společenské akci a velkou váhu by tomu nepřisuzoval. 

„Faktem je, že máme dlouhodobou smlouvu s jedním jezdcem (Charles Leclerc) a na konci roku 2020 končí smlouva s druhým (Sebastian Vettel). Jsme polichoceni, že jsme spojováni s Lewisem a dalšími jezdci, ale bylo by předčasné dnes o něčem rozhodovat.“

Camilleri také uvedl, že Ferrari vyrobí plně elektrické auto nejdříve v roce 2025. Do té doby se soustředí spíše na hybridy. „Technologie baterií zatím není tam, kde by měla být," řekl Camilleri. 

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Ferrari představí vůz pro rok 2020 velmi brzy

16:49 | Strategie pro zítřejší závod odkaz
16:46 | Esteban Ocon dostal penalizaci tří míst za zdržení Russella.
15:01 | Red Bull se podle Marka neodvolal, protože počet týmů, které se odvolaly, je už dostačující. Red Bull také není spokojený s verdiktem a chce vyjasnění situace.
12:11 | Ferrari potvrdilo, že Vettel nasadil nový motor, MGU-H a turbo. Stejné komponenty dostal preventivně také Leclerc.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10