Wolff už se stratégům nechce plést do týmové komunikace

Podle slov Toto Wolffa se Mercedes během této sezóny dopustil několika chyb v rádiové komunikaci s jezdci. I proto se jí už šéf „stříbrných šípů“ příliš nechce účastnit.
Wolff už se stratégům nechce plést do týmové komunikace

Po letošní ruské grand prix v Soči Toto Wolff uznal, že během závodu v klíčové chvíli vyrušil hlavního týmového stratéga Jamese Vowlese. To mělo za následek, že tým nepovolal do boxů Lewise Hamiltona jedno kolo poté, co zastavil Valtteri Bottas, jak to Mercedes původně plánoval.

Hamilton tak zajel do boxů příliš pozdě na to, aby se na trať vrátil před Sebastianem Vettelem. V souboji s německým pilotem si poté příliš poničil pneumatiky a Mercedes byl následně nucen uchýlit se ke kontroverzní týmové režii, kvůli které musel Bottas Hamiltonovi přenechat vedení a ve výsledku i vítězství.

Podle Wolffa se toho může pokazit nejvíce, když šéfové svojí autoritou nesprávně změní rozhodnutí týmových expertů na danou problematiku, což pro Autosport demonstroval na příkladu leteckého neštěstí polských vojenských pilotů v Rusku z roku 2010.

„Tehdy dva velmi zkušení piloti pilotovali letoun a dvakrát přerušili pokus o přistání. Mlha byla příliš hustá a na letišti nebyl automatický přistávací systém,“ vysvětloval Wolff.

„Přemýšleli, jak celou situaci vyřešit, když v tom vešel do kabiny jejich velitel a vydal rozkaz k přistání. Oni ho uposlechli, protože byl ve vojenské hierarchii výše postavený. Uposlechnutým rozkazem přistát však zabili jiné lidi.“

„Takže když naše letadlo příště poletí kvalifikací a závodem, bude ho pilotovat James (Vowles) a já mu budu moci maximálně poradit. Konečné rozhodnutí však bude vždy pouze na něm,“ konstatoval šéf Mercedesu.

„V těch chvílích prostě bude velet on (Vowles), i když šéfem jsem já,“ uzavřel Toto Wolff.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Vandoorne míří do formule E, měl by závodit pro HWA

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.