Wolff: Úděl šampionů aneb z Jediho se stane Darth Vader

Podle Toto Wolffa je na tom Mercedes stejně, jako byl před více než rokem Red Bull.
Wolff: Úděl šampionů aneb z Jediho se stane Darth Vader

Mercedes vloni dominoval a je tak logicky hlavním favoritem také v letošním roce. Stříbrné šípy jsou na vrcholu teprve první rok, ale už poznaly všechny výsady vítězů. Veřejnost jejich dominanci vnímá často negativně a už se dokonce kvůli nim měnila pravidla – ať to byl zákaz FRIC nebo hledání a nakonec nalezení skulinky v pravidlech okolo homologace pohonných jednotek.

„Myslím, že je to normální,“ řekl Toto Wolff pro Autosport. „Když začnete být dominantní jako tým, lidé na vás trochu změní názor a dívají se na vás v jiném světle. Já si myslím, že je to normální.“

 

Z Jediho se stanete Darth Vaderem

 

„Vzpomínám si na Red Bull, který začínal jako super cool tým s kostýmy z Hvězdných válek v Monaku. Všichni byli tak nadšení, když získali pódium. A nakonec se z nich stal tým z temné strany,“ pokračuje Wolff a Hvězdné války používá k vysvětlení i dál: „Z Jediho se stanete Darth Vaderem. Christian Horner tenkrát musel bránit svou pozici a sílu Red Bullu. Dnes jsme v této roli my.“

Loňská sezóna měla 19 závodů. Mercedes vyhrál 16 z nich, třikrát se radoval Ricciardo a to v okamžiku, kdy stříbrné šípy zaváhaly. Kromě občas vyostřeného souboje mezi Hamiltonem a Rosbergem Mercedes trápila spolehlivost.

Andy Cowell, který má u Mercedesu pod palcem motory, říká, že na spolehlivosti významně zapracovali. „V Kanadě jsme měli budíček. Byly tam dva problémy s ERS a Nico měl štěstí, že dovezl alespoň druhé místo. To byl ten okamžik, kdy si uvědomíte, že se věci musí zlepšit, standardy kvality musí být výjimečné, abyste neměli žádné problémy v těžkém šampionátu.“

„Bude to ještě těžší (v roce 2015). Budeme mít jen čtyři pohonné jednotky, takže musíme udělat krok vpřed.“

Důležitou otázkou, které musí mistr světa čelit, je hledání rezerv a zlepšení. Technologický šéf Geoff Willis připouští, že zlepšení bude obtížné, protože se pravidla příliš nezměnila.

Další článek: Týmy nesmí v průběhu sezóny předvádět aktuální vozy

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10