Wolff stále mluví o rychlosti Ferrari na rovinkách. Jen chce, aby si to všichni mysleli, zní z Maranellla

Ferrari je velmi silné na rovinkách, ale v Šanghaji mu to nebylo moc platné. Stříbrné šípy získaly první řadu a v závodě oběma rudým vozům odjely. Nepomohlo ani prohození pozic mezi Leclercem a Vettelem.
Wolff stále mluví o rychlosti Ferrari na rovinkách. Jen chce, aby si to všichni mysleli, zní z Maranellla

„Ano, věřil jsem, že jejich rychlost na rovinkách, zejména v úvodních kolech, pro nás bude představovat nebezpečí,“ reagoval Wolff pro Autosport na dotaz, zda ho překvapila forma Ferrari.

V Šanghaji sice jsou dlouhé rovinky, ale Ferrari to nejede v pomalých zatáčkách, což se nakonec postaralo o výsledný rozdíl.

„Neviděli jsme, že by se dostali blízko, takže si myslím, že náš výjezd na hlavní rovinku ze 13. zatáčky byl velmi dobrý,“ pokračuje Wolff.

„Dokázali jsme získat malý náskok, takže nikdy nebyli dost blízko. Ale bylo to překvapení.“

Týmová režie Ferrari v Číně v řeči čísel a grafů

Týmová režie Ferrari v Číně v řeči čísel a grafů

Podle Wolffa je rychlost Ferrari na rovinkách ohromující. „V závodě to nebylo tak silné jako v kvalifikaci, ale stále je to působivé. U každého týmu potřebujete dosáhnout rovnováhy mezi odporem a přítlakem. Chcete auto, které projede rychle zatáčkami, ale současně nebude ztrácet čas na rovinkách. Získat tu správnou rovnováhu je velmi těžké.“

Mercedes přehání, říká Ferrari

Mattia Binotto ale s Toto Wolffem příliš nesouhlasí. Podle šéfa Scuderie není rychlost na rovinkách tak odlišná. 

„Pokud se tento víkend podíváte na rychlost Mercedesu, myslím, že jsou také velmi silní,“ řekl Binotto. „Nemyslím, že na rovinkách existuje velký rozdíl mezi námi a ostatními.“

S Binottem souhlasí také Charles Leclerc. Podle něj je „Mercedes mnohem blíže, než se snaží, aby si lidé mysleli.“

Dalším okruhem v kalendáři je Baku. „Je to okruh, na kterém máte jinou aerodynamickou konfiguraci. Není to jen rovinka, ale také spousta zatáček. Je to městský okruh a v tomto ohledu je to velmi obtížné.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Diskuze (63) Další článek: Grand Prix Číny objektivem Jiřího Křenka: dění na trati, emoce i pohled do zákulisí
20. dubna | Tým Scuderia Praha vyhrál závod ve Spa...
19. dubna | Jenson Button se nezúčastní posledních dvou závodů WEC a to včetně Le Mans. Nahradí ho Vandoorne. Důvody? Rodinné (chce trávit více času se snoubenkou) a výkonnostní, kdy SMP Racing nestačí na toyoty.
18. dubna | Max Verstappen věří, že v polovině sezóny bude moci Red Bull vyhrávat závody.
17. dubna | Ferrari doufá, že Alfa Romeo nasadí co nejdříve novou řídicí elektroniku pohonné jednotky. Tým ji nestihl integrovat do vozu a Giovinazzi pak měl v kvalifikaci stejný problém jako Leclerc v Bahrajnu.

GP Ázerbájdžánu 2019

Pátek 26. dubna 2019
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 27. dubna 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 28. dubna 2019
Závod 14.10