Wolff soucítí s Williamsem

Toto Wolff to v neděli neměl jednoduché. Je sice ve vedení Mercedesu, ale stále vlastní také minoritní podíl ve Williamsu, zastupuje Bottase a v týmu navíc působí jeho manželka.
Wolff soucítí s Williamsem

„Někdy jsem měl pocit trochu déjà vu roku 2013, když jsme sami byli na P1 a P2 a byli zaskočení,“ řekl Wolff pro Motorsport.com. Podle Wolffa je pak tým překvapen a neví, jak přesně reagovat.

„Valtteri mohl budovat náskok, kdyby ho pustili,“ zamýšlí se Wolff. Podle něj mohl Williams také rozdělit strategii jezdců v okamžiku, kdy začalo pršet. Mercedes je povolal do boxů postupně, Williams najednou.

„Ale je snadné říct takhle z venku, co by lidé měli dělat. Nebyl jsem tam.“

Souboj Mercedesu a Williamsu poznamenal na začátku i humorný incident, kdy mechanici Mercedesu vyběhli ven, aby trochu znervóznili své koly. „Víme, že Williams má problémy s výdrží pneumatik ke konci a věděli jsme, že brzká zastávka v 18. kole by je donutila přemýšlet o tom, zda to vydržíme my.“ Pokud by to Mercedesu vyšlo, Williams by možná musel na konci závodu stavět znovu – hypoteticky, pokud by nepršelo.

V garáži Williamsu ale na to neskočili. „Má žena mi přes WhatsApp poslala: Vy si myslíte, že nás můžete oklamat? Ha ha ha ha,“ dodává Wolff.  

Foto: Getty Images / Clive Mason

 

Další článek: Dennis: Button by měl u nás příští rok zůstat

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00