Wolff soucítí s Williamsem

Toto Wolff to v neděli neměl jednoduché. Je sice ve vedení Mercedesu, ale stále vlastní také minoritní podíl ve Williamsu, zastupuje Bottase a v týmu navíc působí jeho manželka.
Wolff soucítí s Williamsem

„Někdy jsem měl pocit trochu déjà vu roku 2013, když jsme sami byli na P1 a P2 a byli zaskočení,“ řekl Wolff pro Motorsport.com. Podle Wolffa je pak tým překvapen a neví, jak přesně reagovat.

„Valtteri mohl budovat náskok, kdyby ho pustili,“ zamýšlí se Wolff. Podle něj mohl Williams také rozdělit strategii jezdců v okamžiku, kdy začalo pršet. Mercedes je povolal do boxů postupně, Williams najednou.

„Ale je snadné říct takhle z venku, co by lidé měli dělat. Nebyl jsem tam.“

Souboj Mercedesu a Williamsu poznamenal na začátku i humorný incident, kdy mechanici Mercedesu vyběhli ven, aby trochu znervóznili své koly. „Víme, že Williams má problémy s výdrží pneumatik ke konci a věděli jsme, že brzká zastávka v 18. kole by je donutila přemýšlet o tom, zda to vydržíme my.“ Pokud by to Mercedesu vyšlo, Williams by možná musel na konci závodu stavět znovu – hypoteticky, pokud by nepršelo.

V garáži Williamsu ale na to neskočili. „Má žena mi přes WhatsApp poslala: Vy si myslíte, že nás můžete oklamat? Ha ha ha ha,“ dodává Wolff.  

Foto: Getty Images / Clive Mason

 

Další článek: Dennis: Button by měl u nás příští rok zůstat

9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.