Wolff: Situaci, která souvisí s vyšetřováním střetu zájmu, nyní s FIA řeší právníci Mercedesu

Wolff: Situaci, která souvisí s vyšetřováním střetu zájmu, nyní s FIA řeší právníci Mercedesu

Šéf Mercedesu Toto Wolff uvedl, že tým Mercedes prostřednictvím právníků s FIA řeší situaci, která se týká vyšetřování údajného střetu zájmů.

Světem F1 v tomto týdnu otřásla kauza, která se týkala údajného střetu zájmů a jejíž hlavními aktéry měli být šéf Mercedesu Toto Wolff a jeho manželka Susie.

FIA v úterý informovala o tom, že se prostřednictvím Oddělení pro dodržování předpisů začala zabývat údajným předáváním důvěrných informací řediteli týmu F1 od člena personálu FOM.

Aniž by FIA někoho jmenovala, podle médií se vyšetřování mělo týkat šéfa týmu Mercedes Tota Wolffa a jeho ženy Susie, která v roli ředitelky seriálu F1 Academy pracuje pro Formula One Management (FOM). Podle médií si Wolffovi měli vyměňovali důvěrné informace o aktivitách FOM, tedy společnosti, která má na starost komerční stránku F1.

Jakmile se informace o vyšetřování dostaly na veřejnost, Wolffovi jakékoliv neférové jednání popřeli a dokonce se jim dostalo i neobvyklé podpory ze všech týmů F1.

Ve čtvrtek večer následně FIA informovala o tom, že žádné vyšetřování neprobíhá, a uvedla, že je spokojena s postupy, které F1 zavedla, aby zabránila střetu zájmů.

Toto Wolff a ani jeho žena Susie však s tímto uzavřením kauzy nejsou spokojeni. Wolffová vydala prohlášení, ve kterém žádá ze strany FIA o větší transparentnost, zatímco Wolff nyní skrze tiskové oznámení Mercedesu uvedl, že německý tým s FIA započal aktivní právní diskuzi.

„Chápeme, že o události tohoto týdne je v médiích značný zájem. V současné době probíhá aktivní výměna právních informací s FIA. Očekáváme plnou transparentnost ohledně toho, co se odehrálo a proč,“ prohlásil Wolff s tím, že se k této věci prozatím nebude dále vyjadřovat.

Doporučujeme

Články odjinud