Wolff si pochvaluje novou podobu formule 1

Šéf Mercedesu Toto Wolff po první polovině letošní sezóny ocenil novou podobu formule 1. Nabízí podle něj nejlepší závody za poslední léta.
Wolff si pochvaluje novou podobu formule 1

Wolff vyzdvihl několik závodů, které byly v letošní sezóně velmi zajímavé. „Nedávno jsem se díval na poslední závod sezóny 1984 v Portugalsku a vydržel jsem jenom do jeho třetiny. Tyhle závody byly mnohem nudnější, v televizi jste neslyšeli zvuk motorů, protože tam byla rovněž turba, a předjíždělo se jedině o kolo zpět,” řekl Wolff pro oficiální stránky F1.

„Myslím, že (nyní) máme skvělý produkt, výborné závody. Budeme mít stále úžasné závody? Ne, ale je každý fotbalový zápas výborný? Není. Měli jsme Bahrajn, Montreal, Rakousko... Podle mě máme dobrý produkt.”

Z formule 1 se stává GP1, varuje Newey

Z formule 1 se stává GP1, varuje Newey

I přesto, že je Wolff s letošní sezónou spokojen, zmínil i několik změn, které nebyly podle něj úplně správné, jako například zavedení dvojitých bodů v posledním závodě. Tuto myšlenku však zatím úplně nezatracuje.

„Dostali jsme se ve snaze udělat závody zajímavými do oblasti, kam jsme se neměli dostat? Možná. Dvojité body možná nebyly správné. Nechte nás ale zkusit dvojité body a na konci hodnoťme, jestli jsme udělali něco špatně nebo ne. Je formule 1 jasná a jednoduchá tak, jak by měla být? Ne, není, a jsem proti tomu, ale možná, když si tím projdeme, tak se nám to bude líbit,” dodal Rakušan.

Nová podoba F1 by mohla zaujmout další automobilky

Wolff rovněž očekává, že pozměněná formule 1 by postupně mohla přilákat v nadcházejících letech další automobilky. Už nyní se do F1 vrací Honda, která bude od příští sezóny McLarenu dodávat motory.

„Důvod, proč je Mercedes tady, je takový, že je tu jasné propojení mezi F1 a silničními vozy, a to oběma směry. Není to jen marketingový vtip, ale realita. Honda ukázala, že koncept je zajímavý. Kdo ví, jaké debaty se v různých firmách vedou o možném připojení. Podívejte, co dokázal Mercedes, možná bychom mohli být svědky toho, že se připojí i další.”

Další článek: Bottas je hvězdou sezóny, říká Vidžaj Mallya