Wolff si nemyslí, že Mercedes vyhraje všechny letošní závody. Už Monako bude těžké, říká

Mercedes získal v pěti letošních závodech pět dvojitých vítězství. Mohl by tým aspirovat na vítězství ve všech závodech sezóny? Toto Wolff si to nemyslí.
Wolff si nemyslí, že Mercedes vyhraje všechny letošní závody. Už Monako bude těžké, říká

Mercedes byl zatím nejblíže „totální dominanci“ v roce 2016. Vyhrál tehdy 19 z 21 závodů. Ve Španělsku došlo ke slavné kolizi Hamiltona a Rosberga, takže vyhrál Verstappen. V Malajsii pak Hamiltonovi selhal motor.

Letos je zatím Mercedes téměř stoprocentní. Přišel jen o pár bodů za nejrychlejší kola závodu. Je ale také pravdou, že v Bahrajnu dostal vítězství darem od Ferrari. Pokud by Leclercovi neselhal jeden z válců motoru, vyhrál by.

„Ne. Především si myslím, že musíte zůstat pokorní a zůstat nohama na zemi,“ reagoval Wolff na dotaz, zda může Mercedes vyhrát všech 21 letošních závodů.

Šampion testů se v Barceloně rozpustil, jak medúza na sluníčku, píše italský tisk

Šampion testů se v Barceloně rozpustil, jak medúza na sluníčku, píše italský tisk

„Měli jsme teď pět fantastických výkonů a pět dvojitých vítězství, ale nebereme to jako samozřejmost. Neříkám to jen tak, ale je to skutečně způsob myšlení, který máme.“

„Příští dva týdny budou pro nás obrovskou výzvou. V posledních letech jsme nebyli v Monaku silní. Pamatujte si, jak silný byl Ricciardo v loňském roce v Red Bullu? Jeli si svou vlastní ligu.“

„Potřebujeme pracovat krok za krokem. Příští závodní víkend vypadá papírově náročně.“ 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Wurz očekává psychologickou válku mezi jezdci Ferrari. Idylka to nebude ani u Mercedesu

16:10 | Verstappen doufá, že se letos vyhne penalizacím za překročení komponent pohonné jednotky.
24. února | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00