Wolff si nemůže vynachválit Bottasovu pomoc na Silverstonu

Šéf týmu Mercedes byl nadšený z Bottasova přístupu. V GP Velké Británie výrazně pomohl Hamiltonovi ukrojit 25 bodů z náskoku Verstappena.
Foto: Getty Images / Michael Regan
Wolff si nemůže vynachválit Bottasovu pomoc na Silverstonu | Foto: Getty Images / Michael Regan

Bottas už v pátek rozrážel vzduch svému kolegovi, čímž mu pomohl k prvnímu místu ve sprintu. Jakmile si Hamilton v neděli odpykal svou 10sekundovou penalizaci za kolizi s Verstappenem, zařadil se právě za Bottase a Norrise.

Hamilton brzy Norrise předjel a Bottas poslušně svého kolegu na příkaz týmu pustil před sebe.

Finův konečný výsledek byl ovlivněn dvěma nepovedenými starty. Nejprve při regulérním startu podlehl Leclercovi, po červených vlajkách byl předjet Norrisem.

Když Toto Wolff přemítal o uplynulé GP Velké Británie, musel Bottase pochválit.

„Ano, myslím si, že to byl brilantní víkend. Mohl být na pole position, kdyby se měl koho chytit. Pole position vám pochopitelně pozici výrazně usnadní. V neděli byl také velmi rychlý, odjel solidní závod. Lewis na tvrdých pneumatikách byl trochu v jiné dimenzi oproti všem na trati.

Valtteri byl ale druhým nejrychlejším a Lewisovi pomohl k vítězství. Je to skvělý týmový hráč, skvělý jezdec a výborná osobnost se s báječnou povahou,“ řekl Wolff.

Hamilton po posledním závodě na Verstappena ztrácí jen sedm bodů. Mercedes dělá vše pro to, aby získal rekordní osmý titul. Z toho důvodu se tak bude schylovat i k nepopulární týmové režii.

Další článek: F1 Power Rankings: Leclerc dostal v Silverstonu plný počet bodů

15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00