Wolff si nemůže vynachválit Bottasovu pomoc na Silverstonu

Šéf týmu Mercedes byl nadšený z Bottasova přístupu. V GP Velké Británie výrazně pomohl Hamiltonovi ukrojit 25 bodů z náskoku Verstappena.
Foto: Getty Images / Michael Regan
Wolff si nemůže vynachválit Bottasovu pomoc na Silverstonu | Foto: Getty Images / Michael Regan

Bottas už v pátek rozrážel vzduch svému kolegovi, čímž mu pomohl k prvnímu místu ve sprintu. Jakmile si Hamilton v neděli odpykal svou 10sekundovou penalizaci za kolizi s Verstappenem, zařadil se právě za Bottase a Norrise.

Hamilton brzy Norrise předjel a Bottas poslušně svého kolegu na příkaz týmu pustil před sebe.

Finův konečný výsledek byl ovlivněn dvěma nepovedenými starty. Nejprve při regulérním startu podlehl Leclercovi, po červených vlajkách byl předjet Norrisem.

Když Toto Wolff přemítal o uplynulé GP Velké Británie, musel Bottase pochválit.

„Ano, myslím si, že to byl brilantní víkend. Mohl být na pole position, kdyby se měl koho chytit. Pole position vám pochopitelně pozici výrazně usnadní. V neděli byl také velmi rychlý, odjel solidní závod. Lewis na tvrdých pneumatikách byl trochu v jiné dimenzi oproti všem na trati.

Valtteri byl ale druhým nejrychlejším a Lewisovi pomohl k vítězství. Je to skvělý týmový hráč, skvělý jezdec a výborná osobnost se s báječnou povahou,“ řekl Wolff.

Hamilton po posledním závodě na Verstappena ztrácí jen sedm bodů. Mercedes dělá vše pro to, aby získal rekordní osmý titul. Z toho důvodu se tak bude schylovat i k nepopulární týmové režii.

Váš názor Další článek: F1 Power Rankings: Leclerc dostal v Silverstonu plný počet bodů
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00