Wolff: Šestiválce neměly být nikdy schválené, ale nedá se nic dělat

Ředitel a spolumajitel Willamsu Toto Wolff přiznal, že patří mezi odpůrce nových motorů. Formule 1 už ale je za hranicí možného návratu.
Wolff: Šestiválce neměly být nikdy schválené, ale nedá se nic dělat

Osmiválcové motory čeká ve formuli 1 příští rok derniéra, od sezóny 2014 je nahradí šestiválce, i když mají mnoho odpůrců. Nelíbí se Ecclestonovi, snad všem menším týmům, ale třeba ani Red Bullu. Podporu nemají ani u Williamsu.

"Můj osobní názor je, že k tomu nemělo nikdy dojít. Bylo to dohodnuto, aniž by byla provedena řádná analýza, kolik bude stát vývoj a následný provoz tohoto nového motoru," uvedl Wolff v rozhovoru s Jamesem Allenem.

"Výrobci motorů ho vyvíjejí, už to běží. Utratili milióny a milióny za jeho vývoj, někteří výrobci už dokonce ani nemají testovací stolice pro staré motory."

Nejen Wolffovi a Williamsu proto nezbývá, než se s příchodem nových motorů smířit. "Renault si dal nový motor jako podmínku pro setrvání v tomto sportu, takže dle mého názoru už je pozdě na změnu tohoto rozhodnutí. Podporuji pozici našeho dodavatele motorů, který je novým motorům nakloněn," dodal.

Diskuze (31) Další článek: DRD po vzoru Lotusu testovaly už také Sauber a Red Bull
10:50 | Podle novináře Erika van Harena je převodovka Maxe Verstappena v pořádku a nebude potřebovat výměnu.
20:45 | Druhý závod F2 vyhrál Piastri.
20:32 | Red Bull zdá se zvažoval žádost o přezkum situace ze třetího tréninku, kdy měl Hamilton ignoroval dvojité žluté... nakonec ale nic podávat nebude.
20:11 | Gasly dostal varování za zdržení Sainze.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30