Wolff se obává, že Bottasovi letošní sezóna způsobila duševní újmu

Valtteri Botttas letos ani jednou nevyhrál. Minimálně dvakrát byl k vítězství blízko. Jednou ho o něj připravila technika, podruhé tým svými příkazy.
Wolff se obává, že Bottasovi letošní sezóna způsobila duševní újmu

Konec sezóny Bottasovi nevyšel. Na stupních vítězů byl naposledy v Japonsku, pak přišla série čtyř pěti míst. V šampionátu skončil až na pátém místě a na Hamiltona ztratil 161 bodů.

„Do Baku byl opravdu dobrý,“ řekl Wolff pro Channel 4. „Myslím, že kdyby nevypadl, tak by ten závod vyhrál a byl by v čele šampionátu.“

„Myslím, že když už nemáte šanci bojovat o šampionát a vidíte, že to musíte vzdát, tak vám to způsobí duševní újmu.“

„Doufám, že tomu tak není. Říká, že ne, že je to silný Finn a bojovník. Teď v zimě ho z toho musíme dostat a vrátit ho zpět do dobré pozice.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Flörschová se dnes vrací po nehodě z Macaa zpět do Německa

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?