Wolff se obává, aby o titulu nerozhodla porucha

Sportovní šéf Mercedesu označil za noční můru možnost, že by Lewis Hamilton měl v posledním závodě sezóny technikou poruchu a přišel tak o titul.
Wolff se obává, aby o titulu nerozhodla porucha

„Pokud by měl Lewis poruchu, byla by to naprostá noční můra,“ řekl Wolff pro BBC. „Chceme, aby byl šampionát zakončen přímou a férovou bitvou a ne aby jednoho z nich vyřadila porucha.“

O titulu letos rozhodnou poprvé a dost možná naposledy dvojité body. Wolff nikdy nebyl jejich příznivcem. „Pravidla jsou taková, jaká jsou, ten kdo bude mít více bodů, se stane mistrem světa.“ Kdo to ale bude, to je Wolffovi jedno.

„O oba dva mám stejnou starost. Oba jsou pro naši značku skvělí, protože jsou to různé osobnosti a skvělí jezdci, takže nezáleží na tom, kdo z nich se stanem mistrem světa,“ pokračuje Wolff.

Technický problém by ale nebyl nikterak překvapivý. Oba jezdce Mercedesu už spolehlivost nejednou potrápila. „Nechceme, aby se to stalo, ale nebyl by to konec světa. Lewis snad bude mít mnoho dalších šancí vyhrát další šampionát nebo šampionáty kromě tohoto,“ dodal Wolff.

Wolff: O nové smlouvě budeme s Lewisem jednat hned po závodě

Wolff: O nové smlouvě budeme s Lewisem jednat hned po závodě

Další článek: Fotogalerie: GP Abú Dhabí 2009 až 2013

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10