Wolff: Red Bull bude znovu silný, ale snad méně než dřív

Sportovní šéf Mercedesu Toto Wolff si je jistý, že problémy z Jerezu nevyřadí Red Bull z letošních bojů o přední pozice.
Wolff: Red Bull bude znovu silný, ale snad méně než dřív

Mercedes měl ve Španělsku dobrý týden. "Bylo to lepší, než jsme s novým motorem čekali," uvedl Wolff pro Gazzettu dello Sport. "Ale jsme opatrní, jak doporučil Lauda."

"Náš integrovaný přístup byl přínosný pro funkčnost systémů a spolehlivost. A to, že jsme dodavateli čtyř týmů, nám pomohlo získat více informací. Ale výkonnost budeme moci hodnotit až v Melbourne."

Red Bull je sice také tovární tým, ale protože nepatří stejnému majiteli jako Renault, spolupráce s motoráři zřejmě není tak úzká, jako v případě Ferrari a Mercedesu.

Podle Wolffa je výhoda dělat vše v rámci jedné společnosti. "V tuto chvíli určitě, ale z dlouhodobého hlediska bych řekl, že ne. Red Bull a Renault mají velký handicap, že nemohly čtyři dny jezdit, ale je příliš brzy na hovoření o změně hierarchie."

"Není dobré pro formuli 1, když má jeden výrobce problémy, ale jsem si jistý, že budou znovu silní. Snad méně než dřív..."

Další článek: Německý soud s Ecclestonem začne v dubnu

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10